Serie A: zywycięstwo Napoli z Milanem, asysta Zielińskiego!

• Data publikacji: 14.03.2021, 22:47

W meczu kończącym 27. kolejkę Serie A SSC Napoli wygrywa z Milanem 1:0 po bramce Matteo Politano. Asystę przy bramce Włocha zaliczył dobrze dysponowany Piotr Zieliński. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Neapolu awansowała na 4. miejsce w tabeli. Milan, znajdujący się na 2. lokacie, traci do prowadzącego Interu już 9 punktów, co oznacza coraz mniejsze szanse na scudetto dla ekipy Stefano Pioliego.

Obydwie drużyny prezentowały w ostatnich meczach bardzo dobry poziom, co mogło zwiastować ciekawe widowisko. Gospodarze w miniony czwartek wywalczyli cenny remis na Old Trafford, gdzie rozgrywali mecz 1/8 finału Ligi Europy. Neapolitańczycy mieli więcej czasu na regenerację, gdyż nie grają już w europejskich pucharach i poprzedni mecz z ich udziałem miał miejsce w zeszły weekend, gdy pokonali Bolonię 3:1.

Niedzielna konfrontacja na San Siro rozpoczęła się dosyć spokojnie. Zarówno piłkarze Milanu, jak i Napoli próbowali wybadać dyspozycję przeciwnika, nie forsując tempa. Pierwszą dobrą okazję na otwarcie wyniku obejrzeliśmy po kwadransie. Przed polem karnym Milanu znalazł się Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli oddał strzał na bramkę Gianluigiego Donnarummy, ale parada Włocha uratowała gospodarzy przed utratą gola. Polak po kolejnych piętnastu minutach znów był bliski wpisania się na listę strzelców. Tym razem jego uderzenie nieznacznie minęło lewy słupek bramki Milanu. Rossoneri mieli problem z przedarciem się w pole karne Napoli, co skutkowało oddawaniem wielu strzałów z dystansu. Najczęściej zaskoczyć Davida Ospinę próbował Rafael Leao, ale próby Portugalczyka nie zagroziły poważnie bramce Azzurrich. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach nieco lepsze wrażenie sprawiało Napoli, ale było to zbyt mało by piłkarze Gennaro Gattuso mogli wyjść na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron piłkarze z Neapolu udokumentowali swoją dobrą grę za sprawą gola Matteo Politano. Asystę przy trafieniu Włocha zaliczył Zieliński, dogrywając piłkę z głębi pola. Politano uderzył niezbyt silnie, ale bardzo precyzyjnie, czym zmusił Donnarummę do kapitulacji. Kilka minut później goście mogli prowadzić już dwiema bramkami, ale tym razem Donnarumma wykazał się znakomitym refleksem, broniąc bardzo silny strzał Fabiana Ruiza. Milan próbował odrabiać straty. Najlepszą okazję miał ku temu Leao, ale dobrą interwencją popisał się Ospina. Bramkarz Napoli był na posterunku również po strzale Ante Rebica, gdy Chorwat próbował pokonać go sprytnym strzałem głową. W 75. minucie boisko opuścił Zieliński, który z pewnością był jedną z kluczowych postaci tego spotkania. W doliczonym czasie czerwoną kartkę za obraźliwe komentarze pod adresem arbitra obejrzał Ante Rebić. Napoli do końca meczu było skoncentrowane na defensywie i nie pozwoliło Milanowi na wyrównanie, co oznaczało zwycięstwo drużyny Gattuso.

AC Milan - SSC Napoli 0:1 (0:0)

Bramki: 50' Politano
AC Milan: Donnarumma - Dalot, Gabbia, Tomori, Hernandez - Tonali, Kessie (67' Meite), Castillejo (60' Saelemaekers), Calhanoglu (60' Diaz), Krunić (60' Rebić) - Leao (79' Hauge)

SSC Napoli: Ospina - Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Hysaj - Ruiz, Demme (80' Bakayoko), Politano (80' Rui), Zieliński (75' Elmas), Mertens - Insigne

Żółte kartki: 87' Hernandez - 25' Maksimović, 70' Di Lorenzo, 89' Gattuso

Czerwona kartka: 92' Rebić

Sędzia: Fabrizio Pasqua