Tenis - ATP Dubaj: pewny awans Hurkacza do III rundy

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 16.03.2021, 11:26

Hubert Hurkacz znakomicie rozpoczął zmagania w turnieju ATP w Dubaju, pokonując w meczu II rundy Richarda Gasqueta 6:3 6:4. W kolejnej rundzie "Hubi" zmierzy się ze zwycięzcą meczu Shapovalov - Struff.

Hubert Hurkacz przystępował do tego meczu z numerem "13", dzięki czemu w I rundzie miał wolny los. Natomiast Gasquet mierzył się w inauguracyjnym pojedynku z Włochem, Marco Cecchinato, z którym dość łatwo wygrał 6:4 6:2. Polski tenisista miał świetny początek sezonu, w którym wygrał turniej ATP w Delray Beach, jednak później zagubił formę, przegrywając wcześnie w Australian Open oraz zawodach w Montpellier. Natomiast w kolejnym turnieju w Rotterdamie wrocławianin znów pokazał się z dobrej strony, przegrywając po trzysetowej walce z Tsitsipasem, co napawało optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Hurkacza, który już w pierwszym gemie serwisowym Francuza zanotował przełamanie, a następnie utrzymał własne podanie i prowadził 3:0. Polak prezentował agresywny styl gry i popełniał stosunkowo niewiele błędów, dzięki czemu kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Ostatecznie 24-latek utrzymał przewagę przełamania i wygrał pierwszego seta 6:3. "Hubi" prezentował wyśmienitą dyspozycję serwisową, posyłając w tej partii aż 9 asów i tracąc tylko 4 punkty przy własnym podaniu.

Kolejna odsłona miała podobny początek do poprzedniej partii. Już w 3. gemie Hurkacz zwietrzył swoją szansę i przy pierwszej okazji przełamał Gasqueta i wyszedł na prowadzenie. Niesamowita forma serwisowa Polaka utrzymywała się również w tym secie, dzięki czemu 24-latek utrzymał przewagę brejka przez całą partię i wygrał drugiego seta 6:4, a cały mecz 2:0.

W kolejnej rundzie Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Denisem Shapovalovem [3] a Janem-Lennardem Struffem.

Hubert Hurkacz (POL) [13] - Richard Gasquet (FRA) 6:3 6:4