Liga Mistrzów: "The Citizens" meldują się w ćwierćfinale

• Data publikacji: 16.03.2021, 22:49

We wtorek, 16 marca, rozegrano rewanżowe mecze 1/8 Ligi Mistrzów. Na Etihad Stadium Manchester City podejmował Borussię Moenchengladbach. W meczu zwyciężyli "Obywatele", którzy pokonali niemiecką drużynę 2:0. Bramki dla gospodarzy strzelali Kevin De Bruyne i Ilkay Gundogan. Do ćwierćfinału awansował angielski zespół, który w pierwszym meczu wygrał z Borussią również 2:0.

Już w 7. minucie meczu wynik mógł otworzyć Phil Foden (City), który dostał ładne podanie w pole karne, jednak jego strzał w lewą stronę bramki był na tyle słaby, że z łatwością poradził sobie z nim Yann Sommer (Borussia). W 12. minucie Riyad Mahrez (City) rozejrzał się po boisku do kogo skierować piłkę, a ta ostatecznie powędrowała do stojącego przed polem karnym Kevina De Bruyne (City). Belg po przyjęciu piłki nie myślał dużo i huknął na bramkę. Futbolówka przeleciała obok bezradnego Sommera, trafiła w prawy słupek i wpadła do siatki.

W 18. minucie Foden obsłużył świetnym podaniem Ilkaya Gundogana (City), który po otrzymaniu piłki wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i zmienił wynik meczu na 2:0. Kilka minut później pod bramką niemieckiego zespołu ponownie zrobiło się bardzo gorąco. Kolejne fantastyczne podanie z bocznej strefy boiska wymierzył Mahrez. Tym razem jednak Gundogan nie zdążył go odebrać, gdyż fantastycznie zachował się bramkarz Borussi, który przeciął linię lotu piłki.

W 35. minucie rzut wolny otrzymali gospodarze. Do piłki ustawionej na ok. 30 metrze boiska podszedł De Bruyne. Kapitan "Obywateli" posłał fantastyczne uderzenie w okolice poprzeczki, ale czujny Sommer nie dał się pokonać. Pięć minut później dobrą okazję zmarnowali goście. Marcus Thuram (Borussia) znalazł w polu karnym Breela Embolo (Borussia), do którego posłał piłkę, jednak strzał Szwajcara przeleciał tuż obok prawego słupka. Do końca 1. połowy na boisku nie wydarzyło się już zbyt wiele.

Na samym początku drugiej połowy szansę dostał Mahrez, który przyjął podanie Gundogana. Algierczyk zrobił sobie trochę miejsca przed polem karnym, ale jego strzał był bardzo słaby i przeleciał daleko obok lewego słupka. W kolejnych minutach na boisku nie wydarzyło się nic interesującego. Dopiero w 66. minucie kolejną okazję zmarnował Mahrez. Tym razem jego strzał w prawą stronę bramki obronił Sommer. Dwie minuty później ponownie Algierczyk "zatrudnił" bramkarza Borussi. Po rozegraniu krótkiego rzutu rożnego Mahrez uderzał z pola karnego, ale w sam środek bramki, gdzie stał Sommer.

W 77. minucie Hannes Wolf (Borussia) dopadł do odbitej piłki na granicy pola karnego, ale jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką. W 89. minucie De Bruyne znalazł w polu karnym Mahreza i wykonał do niego fantastyczne podanie, jednak były zawodnik Leicester City strzelił daleko obok lewego słupka. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic więcej i gospodarze mogli świętować awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Manchester City - Borussia Moenchengladbach 2:0 (2:0)
Dwumecz: 4:0 dla City
Bramki: 12' De Buryne, 18' Gundogan
City: Ederson - Cancelo (63' Zinchenko), Dias (70' Laporte), Stones, Walker - Gundogan (70' Sterling), Rodri (63' Fernandinho), Silva (75' Aguero) - Foden, De Bruyne, Mahrez
Borussia: Sommer - Bensebaini (88' Wandt), Elvedi (88' Jantschke), Ginter, Lainer - Zakaria, Neuhaus, Hofmann - Stindl (80' Traore) - Thuram (65' Plea), Embolo (65' Wolf)
Żółte kartki: 55' Cancelo, 82' Fernandinho - 61' Lainer
Sędzia: Sergey Karasev