Tenis - WTA Monterrey: awans Pauli Kani-Choduń i Katarzyny Piter

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.03.2021, 10:45

Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter awansowały do drugiej rundy debla turnieju WTA 250 w Monterrey. Polki pokonały Nao Hibino i Miyu Kato 7:5, 7:5. Zwyciężczynie w kolejnej rundzie zmierzą się z lepszymi z pary Camila Osorio Serrano/Renata Zarazua - Lara Arruabarena/Ellen Perez.

Dla Kani-Choduń i Piter był to pierwszy wspólny start w tym sezonie. Obie Polki  w 2021 roku nie wygrały jeszcze meczu w głównym cyklu. Podobnie wyglądała sytuacja ich rywalek. Japonki również nie mogły się pochwalić żadnym zwycięskim pojedynkiem.

Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Kani-Choduń i Piter, które na start musiały bronić dwóch break pointów. Po ich odparciu złapały właściwy rytm i jako pierwsze uzyskały przewagę przełamania w siódmym gemie. Gdy wydawało się, że Polki podwyższą prowadzenie, przegrały cztery kolejne piłki ze stanu 30:0. Kolejny raz udało im się uzyskać breaka w jedenastym gemie, a chwilę później wykorzystały pierwszą okazję na zamknięcie seta.

W drugiej partii u biało-czerwonych pojawił się problem w postaci popełniania podwójnych błędów. Kania-Choduń i Piter znów jako pierwsze przełamały w trzecim gemie. Kolejny raz jednak nie podkreśliły przewagi, od razu oddając podanie. W następnych gemach serwujące miały dalsze kłopoty i doszło najpierw do breaka Polek, a potem obrony przez nie trzech piłek na przełamanie. Tym samym biało-czerwone uzyskały prowadzenie 5:3 i były na znakomitej drodze do wygrania spotkania. Zawodniczki dostarczały dalszych emocji. Najpierw w dziewiątym gemie Kania-Choduń i Piter nie wykorzystały piłki meczowej, po czym same straciły serwis. Japonki po wyrównaniu stanu seta na 5:5 ponownie oddały podanie. Polki po raz drugi serwujące na zwycięstwo wykorzystały trzecią piłkę meczową i zameldowały się w drugiej rundzie.

Katarzyna Piter/Paula Kania-Choduń (POL/POL) - Nao Hibino/Miyu Kato (JPN/JPN): 7:5, 7:5