Tenis - ATP Dubaj: Kubot i Koolhof poza turniejem
Copyright 2016 MacKrys, ©2016 MacKrys, some rights reserved, Creative-Commons-Attribution-ShareAlike-4.0-Lizenz. Personality rights warning: Although this work is freely licensed or in the public domain, the person(s) shown may have rights that legally r

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 17.03.2021, 14:01

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof podczas turnieju ATP 500 rozgrywanym w Dubaju ponieśli porażkę w ćwierćfinałowym pojedynku. Lepsi od polsko-holenderskiej pary okazali się Niemcy - Kevin Krawietz i Jan-Lennard Struff. Duet naszych zachodnich sąsiadów wygrał mecz w trzech setach - 5:7, 6:3, 10:3.

Pierwszy set, jak na pojedynek deblowy oraz szybką nawierzchnię, dostarczył sporą liczbę przełamań. Najpierw na prowadzenie 3:1 wyszła niemiecka para, ale chwilę później na tablicy wyników można było ujrzeć rezultat remisowy. Ponownie jednak polsko-holenderski duet stracił swój serwis, by po raz kolejny, w następnym gemie odrobić straty. Gdy wszystko wskazywało na tiebreaka w pierwszej partii, cztery punkty z rzędu w gemie serwisowym niemieckich tenisistów zdobyli rozstawieni z "3" zawodnicy i wygrali pierwszego seta w tym spotkaniu.

Drugą odsłoną meczu w słabym stylu otworzył Koolhof, Holender jak się później okazało, jako jedyny z całej czwórki, w tej części meczu nie był w stanie utrzymać swojego serwisu. W późniejszej fazie, pewnie gemy wygrywali serwujący, lecz przy stanie 3:5 po raz kolejny swoje podanie przegrał Koolhof i to Niemcy zapisali na swoje konto drugą partię, a decydujący o losach awansu do półfinału okazał się super tiebreak

Początek trzeciej części to liczne błędy Polaka oraz Holendra, które skrupulatnie wykorzystywali rywale. Rozpędzeni Niemcy wygrywali punkt za punktem w decydującej partii, co do prowadziło do stanu 9:1. Wtedy pierwszy punkt w tiebreaku przy własnym podaniu wygrali Kubot i Koolhof. Na wiele się to jednak nie zdało, ponieważ na zakończenie meczu nie trzeba było długo czekać i to niemiecki duet zameldował się w półfinale zawodów w Emiratach Arabskich.

Łukasz Kubot/ Wesley Koolhof (POL/NED)[3] - Kevin Krawietz/ Jan-Lennard Struff (GER/GER) - 7:5, 4:6, 3:10