Tenis - ATP Dubaj: awans Hurkacza w deblu po kreczu rywali
sirobi 2018

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 17.03.2021, 18:04

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner zameldowali się w ćwierćfinale turnieju ATP w Dubaju, po tym jak przy stanie 3:0 Vasek Pospisil i Nenad Zimonjic poddali mecz. Kolejnymi rywalami polsko-włoskiego duetu będą rozstawieni z "4", Ivan Dodig oraz Filip Polasek.

Zarówno dla Hurkacza, jak i Sinnera był to już drugi mecz do rozegrania w dzisiejszym dniu. Jednak Włoch przystępował do tego spotkania z lepszym nastrojem, gdyż po zwycięstwie nad Roberto Bautistą-Agutem awansował do ćwierćfinału, natomiast Polak poległ w dwóch setach z Denisem Shapovalovem. Na inaugurację turnieju deblowego rywalami polsko-włoskiej pary byli Vasek Pospisil i Nenad Zimonjić, którzy dostali prawo startu w zawodach, otrzymując "dziką kartę".

Początek meczu należał do Hurkacza i Sinnera, którzy po utrzymaniu własnego podania natychmiastowo przełamali kanadyjsko-serbską parę, wykorzystując pierwszą okazję na brejka. W kolejnym gemie polsko-włoski duet potwierdził świetną dyspozycję serwisową i na tablicy widniał wynik 3:0. W tym momencie jednak Pospisil poprosił o przerwę medyczną, po której uznał, że nie jest w stanie kontynuować gry i kanadyjsko-serbski duet wycofał się z rywalizacji po 15 minutach.

W kolejnej rundzie rywalami Hurkacza i Sinnera będą rozstawieni z "4", Ivan Dodig i Filip Polasek, którzy na inaugurację wyeliminowali duet Arevalo/Middelkoop 3:6 7:5 15:13.

Hubert Hurkacz/Jannik Sinner (POL/ITA) - Vasek Pospisil/Nenad Zimonjić (CAN/SRB) [WC] - 3:0 (krecz)