Tenis - WTA Sankt Petersburg: szybka porażka Fręch w deblu
Peter Menzel/Wikimedia

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 17.03.2021, 20:09

W rozgrywanym w Sankt Petersburgu turnieju WTA swoich sił w deblu próbowała Magdalena Fręch w parze z Turczynką Caglą Buyukakcay. Ich przygoda z turniejem nie trwała długo, bowiem już w pierwszym meczu musiały one uznać wyższość doświadczonych Rosjanek Jeleny Wiesniny i Wiera Zwonariowej przegrywając 2:6 1:6. Polka brała też udział w rywalizacji singlowej, jednak odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a polsko-turecka para rozpoczęła je od wygrania swojego podania. Kolejne trzy gemy także padały łupem serwujących duetów, co przekładało się na remis 2:2. W tym momencie zapowiadało się, że walka o wygraną w tej partii będzie bardzo zacięta, jednak szybko te wizje zweryfikowały Rosjanki. Debel Wiesnina/Zwonariowa zapisał na swoim koncie cztery kolejne odsłony dwukrotnie, bez żadnych problemów, przełamując rywalki. Fręch i Buyukakcay nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze grające przeciwniczki, które cieszyły się z wygrania seta 2:6.

Po kiepskiej pierwszej partii nastąpił równie kiepski, a nawet gorszy początek drugiej. Rosjanki kontynuowały serię wygranych gemów już na otwarcie przełamując rywalki. Szybko na tablicy wyników pojawiło się 0:4, co potwierdzało bezradność polsko-tureckiego duetu wobec świetnej postawy tenisistek z Rosji. Choć kolejnego gema na swoim koncie zapisały Fręch i jej partnerka, okazało się to być jedynie chwilowym przebłyskiem. Dwa następne padły bowiem łupem Wiesniny i Zwonariowej, które przełamując trzeci raz swoje rywalki wygrały drugiego seta 1:6, a całe, jednostronne i trwające 55 minut spotkanie 0:2.

Magdalena Fręch brała też udział w rywalizacji singlowej, jednak odpadła w drugiej rundzie kwalifikacji przegrywając z młodą Rosjanką Kamillą Rachimową.

Magdalena Fręch/Cagla Buykakcay (POL/TUR) - Jelena Wiesnina/Wiera Zwonariowa (RUS/RUS) [WC] 2:6 1:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.