Siatkówka - półfinał CEV Ligi Mistrzów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań [ZAPIS LIVE]
PI0TR SUMARA/PLS

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 18.03.2021, 19:37

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przez Ligę Mistrzów idzie jak burza. Po spektakularnym zwycięstwie nad Cucine Lube Civitanovą podopiecznych Nikoli Grbicia czeka dwumecz przeciwko Zenitowi Kazań, który wcześniej wyeliminował PGE Skrę Bełchatów. Pierwsze spotkanie kędzierzynianie rozegrają na terenie Rosjan już o godzinie 17:00. Na naszą relację zapraszamy na kilka minut przed startem!

Zenit Kazań - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 29:27, 22:25, 14:16)

Relacja na żywo

Przed polską drużyną drugi mecz półfinałowy na własnym terenie. Dziękujemy, że byliście dziś z nami i już teraz zapraszamy na kolejną relację z drugiego spotkania!

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla nie weszła w ten mecz zbyt dobrze, ale najważniejsze jest to, że potrafili się podnieść. W znakomitym stylu pokonali Zenit Kazań, podnosząc się w trzecim secie. Dzięki temu to ZAKSA ma aktualnie łatwiejszą drogę do finału Ligi Mistrzów.

14:16 - Decydująca akcja dla Kochanowskiego! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa pierwszy mecz półfinałowy!

14:15 Kaczmarek zdobywa kolejny punkt.

14:14 - Bednorz trafia w Zatorskiego i mamy grę na przewagi.

13:14 - najpierw jednak czas dla Nikoli Grbicia.

12:14 - PIŁKA MECZOWA DLA ZAKSY.

12:13 - challenge dla Zenitu okazał się słuszny.

11:13 - Kaczmarek nie zwalnia ręki w ataku.

10:12 - popełnia błąd Bartosz Bednorz. Zaledwie trzy punkty dzielą ZAKSĘ od zwycięstwa.

10:11 - David Smith z przechodzącej piłki! ZAKSA przejmuje prowadzenie.

10:10 - zagrywkę psuje Kochanowski, ale Semeniuk jest w pogotowiu na lewym skrzydle.

9:9 - Paweł Zatorski ratuje to przyjęcie!

9:8 - Francuz nie odpuszcza na siatce.

8:8 - po zmianie stron punkt zdobywa Kochanowski.

8:7 - ściana Rosjan zatrzymuje Śliwkę.

7:7 - Ngapeth w końcu zdobywa punkt w ataku.

6:7 - kolejna pomyłka Kazania! Michajłow nie trafia w boisko.

6:6 - Ngapeth przestrzelił, nie dotykając potrójnego bloku ZAKSY!

6:5 - odrabiają straty kędzierzynianie.

6:3 - czas na żądanie Nikoli Grbicia.

5:3 - Michajłow ponownie pokazuje swój zasięg.

4:3 - zablokowany Jakub Kochanowski.

2:3 - Semeniuk po raz kolejny!

2:2 - świetnie funkcjonuje asekuracja ZAKSY. Bednorz jednak doskonale zna zamiary swoich przeciwników.

1:2 - pracuje na swoją pozycję w kadrze Kamil Semeniuk.

1:1 - Bednorz wybija piłkę w aut po rękach Smitha.

0:1 - skutecznym atakiem rozpoczął tę partię Semeniuk.

POCZĄTEK TIE-BREAKA

22:25 - blok po stronie Zeniut funkcjonuje, tym razem zatrzymując Semeniuka. W kolejnej akcji nasz przyjmujący już poprawia swój atak i ZAKSA wyrównuje wynik meczu!

21:24 - na razie jednak bronią się siatkarze z Kazania - blokowany Kaczmarek.

20:24 - Semeniuk znów udowadnia swoją dyspozycję! Piłka setowa dla ZAKSY!

19:23 - Kochanowski atakuje w siatkę. Przerwę na żądanie wykorzystuje trener mistrzów Polski.

18:23 - Śliwka wrzuca piłkę w boisko, mijając dłonie Ngapetha!

18:22 - pomyłka Rosjan, ale i kolejny punkt dla Kazania. ZAKSA utrzymuje przewagę.

17:21 - Michajłow trafia w Łukasza Kaczmarka.

16:21 - challenge za challenge. Punkt jednak dla ZAKSY, bo piłka wpadła w boisko!

17:20 - atak Śliwki w aut.

15:20 - Kamil Semeniuk i as serwisowy! Powrócił ten zawodnik do swojej najlepszej siatkówki i wybrał do tego idealny moment.

15:19 - Maksim Michajłow zatrzymany! Śliwka pokonuje potężny atak Rosjanina.

15:18 - Kamil Semeniuk nie myli sie i tym razem!

15:17 - odrabiają straty siatkarze Zenitu. Szybko reaguje Nikola Grbić.

14:17 - popełnia błąd Łukasz Kaczmarek.

12:17 - przestrzelił Bartosz Bednorz. ZAKSA ma wszystko w swoich rękach.

12:16 - swój serwis psuje także Smarachewski.

12:15 - zagrywka Kochanowskiego nieudana, ale przewaga wciąż po stronie ZAKSY.

11:15 - nie utrzymali przyjęcia zawodnicy Kazania! Kaczmarek realizuje plan z prawego skrzydła. Dodatkowo dokłada blok na Bednorzu.

11:13 - Michajłow po bloku Kochanowskiego.

10:13 - krótka przerwa nie wybiła z rytmu Aleksandra Śliwki. Przyjmujący dopisuje do wyniku asa serwisowego.

10:12 - bardzo dobry moment gry podopiecznych Grbicia. To również świetna okazja, by odwrócić losy całego meczu - wie o tym Władimir Alekno i dlatego prosi o czas dla swojej drużyny.

10:11 - ciasno po skosie zagrał Semeniuk i wyprowadził ZAKSĘ na prowadzenie.

10:10 - kolejny blok na Francuzie! świetnie funkcjonuje ten element po stronie kędzierzynian.

10:9 - potrójny blok ZAKSY! Ngapeth nie miał teraz szans przy ścianie Kaczmarka.

9:8 - Kochanowski nie odpuszcza i po raz kolejny ogrywa Francuza na siatce.

9:7 - Toniutti rozegrał krótką do Davida Smitha i opłaciło się to kolejnym "oczkiem" na konto ZAKSY. Szybko odpowiedzieli jednak rywale, a dokładniej - Earvin Ngapeth.

8:6 - teraz nie trafił jednak w boisko przy zagrywce.

7:6 - nic sobie nie zrobił Kamil Semeniuk z wysokiej ściany Rosjan. Potrójny blok pokonał bez żadnych przeszkód.

6:5 - poprawił się teraz Smith.

6:4 - długa akcja z korzyścią dla Kazania - David Smith nie zaskakuje swoich rywali na siatce.

4:4 - powrócił do dobrej gry Kamil Semeniuk i póki co radzi sobie całkiem nieźle.

4:3 - w aut zagrywa jednak Aleksander Śliwka.

3:3 - po raz kolejny kędzierzynianie blokują Michajłowa!

2:1 - Aleksander Śliwka nie trafił w ręce Ngapetha.

1:1 - teraz Ngapeth wykonuje swój potężny atak.

0:1 - Śliwka mocno po bloku!

POCZĄTEK 4. SETA

Zwrot akcji, na który z pewnością liczyli polscy kibice. ZAKSA podniosła się po dwóch setach i odwróciła los tej partii na kilka punktów przed końcem.

27:29 - ZAKSA wygrywa tego seta! Długa wymiana dla kędzierzynian, a kończy ją fenomenalny w swoim fachu Kamil Semeniuk!

27:28 - w aut atakuje Bartosz Bednorz i piłkę setową mają kędzierzynianie!

27:27 - w boisko nie trafia Maksim Michajłow.

27:26 - Earvin Ngapeth potrafi sobie radzić w takich momentach. Francuz precyzyjnie po rękach Davida Smitha.

26:26 - Semeniuk po raz kolejny!

26:25 - Śliwka psuje zagrywkę, co tylko pogarsza sytuację w takim momencie.

25:25 - zablokowany Volvich!

25:24 - obronną ręką wychodzą z tego Rosjanie.

24:24 - Semeniuk broni tę piłkę meczową! Gramy na przewagi!

24:23 - aut z zagrywki Aleksandra Butko.

24:22 - nie spuszczają z tonu siatkarze Zenitu i mają piłkę meczową. O przerwę prosi jeszcze szkoleniowiec ZAKSY.

23:22 - czas dla Władimira Alekny.

23:22 - Śliwka broni jeszcze ten wynik.

23:21 - Zenit gra swoją najlepszą akcję - ciasno, po skosie i skutecznie.

22:21 - póki co polski przyjmujący zagrywa jeszcze w aut.

22:20 - Bednorz daje sobie radę z trudną piłką. Zenit coraz bliżej zwycięstwa w tym meczu.

21:20 - wciska Krzysztof Rejno piłkę w boisko.

21:19 - czas dla Nikoli Grbicia.

21:19 - przedziera się przez blok kędzierzynian Earvin Ngapeth.

20:19 - Kochanowski nie trafił w boisko, a przecież to ostatnia szansa na odwrócenie losów spotkania.

19:19 - zepsuta zagrywka po stronie Kazania i na tablicy znów jest remis.

19:18 - popisowa akcja Aleksandra Butko.

18:18 - Kaczmarek kończy swoją kolejną akcję. Walka punkt za punkt trwa dalej.

17:17 - challenge przyznał rację Kaczmarkowi - piłka wpadła w boisko.

17:16 - tych błędów nie brakuje także po stronie ZAKSY... tym razem Krzysztof Rejno.

16:16 - psują teraz zagrywkę podopieczni Władimira Alekny.

16:15 - Śliwka zablokowany przez Butko.

15:15 - Butko trafia w palce Krzysztofa Rejno.

14:15 - Semeniuk po raz kolejny w tym meczu!

14:14 - Bartosz Bednorz popisuje się potężnym atakiem i zaskakuje Zatorskiego.

13:14 - asekuracja Kazania niesamowita, ale to nie wystarczyło by zdobyć punkt. Kończy z prawej flanki Łukasz Kaczmarek.

13:13 - Kamil Semeniuk punktuje w ataku.

13:12 - niewykorzystana okazja mści się prowadzeniem Zenitu...

12:12 - poprawia się Śliwka - ZAKSA wciąż walczy, utrzymując się bardzo blisko przeciwników.

12:11 - polski przyjmujący nie trafia również z ataku.

11:11 - kolejna w puli zepsuta zagrywka Aleksandra Śliwki.

10:11 - przesunięta krótka w wykonaniu Kazania. Volvich przechytrzył kędzierzynian. Zagrywkę psuje za to Ngapeth.

9:10 - Ngapeth wciąż nie próżnuje. Kochanowski również utrzymuje dobry poziom gry.

8:9 - tym razem płynnie wciska piłkę w boisko Krzysztof Rejno.

8:8 - Ngapeth zrywa swój atak, ale w siatkę wpadają kędzierzynianie.

7:8 - Kaczmarek daje ósmy punkt swojej drużynie atakiem ze skrzydła.

7:7 - Rejno nie wykorzystał tym razem świetnej piłki. Odpowiedzieli zatem Rosjanie i znów jest remis.

6:7 - dłuższa akcja dla Kędzierzyna! Blok Semeniuka i Rejno na fenomenalnym Michajłowie.

6:6 - aut naszego środkowego z zagrywki i as serwisowy Michajłowa. Nic nie pozostało z przewagi ZAKSY.

4:6 - Kochanowski świetnie radzi sobie na siatce.

3:5 - Kaczmarek po rękach Bednorza!

3:4 - Śliwka punktuje po raz kolejny.

3:3 - kończy teraz Michajłow.

2:3 - Michajłow przyblokowany! Wybronili się Rosjanie, ale to ZAKSA skończyła tę akcję.

2:2 - Śliwka wykorzystuje swoją leworęczność i ogrywa Francuza na siatce.

2:1 - autowa zagrywka Aleksandra Butko.

2:0 - pierwszy błąd w tej partii popełnia ZAKSA. Ngapeth dodaje swój potężny atak i już na początku Kazań prowadzi.

POCZĄTEK 3. SETA

Czy ZAKSIE uda się wygrać kolejną partię i wrócić na właściwy tor gry, by wyrównać szanse na awans do finału?

25:22 - spore zamieszanie związane z akcją dotknięcia siatki. Sędziowie rozproszyli zawodników w końcówce tej partii. Zenit kończy drugiego seta atakiem po bloku.

23:22 - dotknięta siatka przez Zenit!

23:21 - psuje tym razem Kochanowski.

22:21 - Kaczmarkowi również udała się ta sztuka.

22:20 - Bednorz szczęśliwie uniknął błędu w ataku, wypychając piłkę po bloku w aut.

21:20 - Toniutti genialnie w obronie! To jest siła napędowa ZAKSY. Już tylko jeden punkt różnicy!

21:19 - Michajłow trafia w Toniuttiego, a w środek siatki trafia Ngapeth.

20:18 - seria dobrych akcji ZAKSY!

20:17 - Śliwka wygrywa w pojedynku z Ngapethem!

20:15 - ale w siatkę serwuje Krzysztof Rejno. Zagrywka to zdecydowanie pięta Achillesowa ZAKSY w dzisiejszym meczu.

19:15 - pierwszy raz myli się Michajłow!

19:13 - Maksim Michajłow - i nic nie trzeba więcej mówić.

18:12 - zerwał atak Semeniuk i znów Kazań odskakuje na sześć punktów.

17:12 - tym razem wychodzi mu ta sztuka.

16:12 - Bednorz nie trafia w blok ZAKSY. Kędzierzyn odrobił już trzy "oczka", ale wciąż bezpieczny dystans utrzymują Rosjanie.

16:11 - as serwisowy Kaczmarka!

16:10 - wraca Kamil Semeniuk i zdobywa punkt dla ZAKSY.

16:9 - funkcjonuje blok Kazania. Powstrzymywanie Kaczmarka w ataku wychodzi Rosjanom bezbłędnie.

15:9 - zatrzymany jednak Kamil Semeniuk.

14:9 - Kaczmarek ustrzelił libero rywali! Polacy powoli odrabiają straty.

14:8 - szybka akcja w wykonaniu Toniuttiego i Kochanowskiego.

14:7 - kiwka Michajłowa zaskakuje kędzierzynian. Powiększają dystans gospodarze.

13:7 - broń w postaci Michajłowa działa bez zarzutu. Pomyłkę notuje za to Earvin Ngapeth.

12:6 - Kaczmarek po palcach Rosjan.

12:5 - czas dla trenera Grbicia.

12:5 - Zenit powiększa swoje prowadzenie. Te punkty padają głównie niestety z błędów własnych Kędzierzyna.

10:5 - Butko sprytnie gubi blok Polaków.

9:5 - problemy w przyjęciu ZAKSY, nawet u Pawła Zatorskiego. Udaje się jednak wybronić tę piłkę i kończy akcję Kaczmarek.

9:4 - Ngapeth ponownie kończy swój atak. Francuz nie do zatrymania w dzisiejszym meczu.

8:4 - przerwa dla szkoleniowca ZAKSY. Nie mogą się wdrożyć w to spotkanie kędzierzynianie.

7:4 - na zagrywce świetnie spisują się za to Rosjanie - Aleksander Wołkow daje popis precyzyjnego serwisu.

6:4 - Kaczmarek rehabilituje się w ataku, ale zagrywkę psuje Semeniuk. Słaby moment w wykonaniu ZAKSY.

5:3 - niepotrzebne jednak są błędy w polu zagrywki - po raz kolejny psuje swój serwis atakujący ZAKSY.

4:3 - pipe w wykonaniu Śliwki.

4:2 - Kazaniowi na razie wychodzi wszystko. Świetna gra w obronie skutkuje potężnymi atakami.

3:2 - Kaczmarek zahaczył o blok. Gra toczy się punkt za punkt.

3:1 - Bednorz po palcach kędzierzynian.

2:1 - płynnie kończy swoją akcję Volvich, nie pozwalając Kochanowskiemu na jakikolwiek kontakt z piłką.

1:1 - Kaczmarek odpowiada atakiem z lewej flanki.

1:0 - blok-aut w wykonaniu Ngapetha.

POCZĄTEK 2. SETA

25:22 - kończy tego seta Earvin Ngapeth.

24:22 - problemy w przyjęciu ZAKSY, ale błąd z przechodzącej popełnił Butko.

24:21 - niestety, Śliwka nie trafia w boisko. Piłka setowa dla Kazania.

23:21 - ciężko powstrzymać Maksima Michajłowa. Po raz kolejny oszukuje polski blok.

22:21 - przerwa dla Władimira Alekny.

22:21 - Bartosz Bednorz również psuje swój serwis. ZAKSA wciąż w grze.

22:20 - Kaczmarek znów nie wykorzystuje szansy na zagrywce... tym razem przekracza linię.

21:20 - na kłopoty Kamil Semeniuk.

21:19 - tym razem środkowy psuje zagrywkę - w tym secie zdecydowanie dużo niewykorzystanych serwisów po obu stronach.

19:19 - Kochanowski strzelił jak z armaty! Znów jest remis.

19:18 - nie udaje się kolejna zagrywka z rąk Śliwki.

18:18 - mocny serwis Ngapetha. Kochanowski jednak kończy tę akcję i zdobywa punkt dla Kędzierzyna.

17:17 - Kaczmarek z piłki przechodzącej. Rosjanie protestują, ale piłka dla ZAKSY.

17:16 - Butko psuje kolejną zagrywkę Kazania.

17:15 - Kaczmarek po taśmie w aut.

16:15 - Bednorz pokazuje siłę na zagrywce, ale to ZAKSA triumfuje w tej akcji - Śliwka potężnie po rękach Butko.

16:14 - Michajłow nie spuszcza z tonu.

15:14 - as serwisowy Kamila Semeniuka! Tego zawodnika warto obserwować.

15:13 - świetna kontra ZAKSY. Po raz kolejny swoją technikę udowadnia Toniutti.

15:12 - to samo prezentuje Bartosz Bednorz.

15:11 - zepsuta zagrywka po stronie ZAKSY, a wykonuje ją Łukasz Kaczmarek.

14:11 - tym razem pokonuje blok Rosjan Kamil Semeniuk.

14:10 - świetnie spisuje się na zagrywce Michajłow. Choć obronili ją kędzierzynianie to jednak szansę na rozegranie dobrej akcji mieli przeciwnicy.

13:10 - Kamil Semeniuk myli się w ataku i Zenit powiększa swoją przewagę. Czas dla Nikoli Grbicia.

12:10 - Jakub Kochanowski w aut.

11:10 - potrójny blok ZAKSY! Bednorz powstrzymany na siatce.

11:9 - Aleksander Śliwka również nie serwuje dobrej piłki.

9:9 - już trzecia zepsuta zagrywka Zenitu.

9:8 - Earvin Ngapeth nic sobie nie robi z polskiego bloku.

8:8 - pogubili się Rosjanie i znów remis na tablicy.

8:7 - nie trafia David Smith.

7:6 - z odrobiną chaosu, ale szczęśliwie dla Kazania. Później błąd w polu serwisowym. Na razie bardzo wyrównana partia.

6:6 - kolejna wrzutka Wołkowa.

5:6 - punktuje nasz reprezentant, ale grający po drugiej stronie siatki - Bartosz Bednorz. Chwilę później psuje jednak serwis.

4:5 - pomyłka Maksima Michajłowa na zagrywce.

4:4 - Ngapeth nie zawodzi i wciska potężny atak w boisko kędzierzynian.

3:4 - technicznie odpowiada Kaczmarek z prawego skrzydła.

3:3 - Artem Volvich punktuje również na zagrywce. Nie zdołał utrzymać przyjęcia Paweł Zatorski.

2:3 - tym razem kończy Volvich.

1:3 - dłuższa akcja dla ZAKSY. Łukasz Kaczmarek wybija piłkę po bloku w aut.

1:2 - trudne przyjęcie kędzierzynian, ale na rozegraniu czuwa Toniutti.

1:1 - odpowiadają Rosjanie atakiem Earvina Ngapetha.

0:1 - Zaczynamy mecz! Pierwsza akcja w wykonaniu Aleksandra Śliwki.

SKŁADY Zenit Kazań: Volvich, Volkov, Ngapeth, Bednorz, Butko, Michajlov ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Śliwka, Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Semeniuk. Smith

Jeszcze tylko oficjalny hymn turnieju i ZAKSA rozpocznie rywalizację o wielki finał Ligi Mistrzów!

Relacja na żywo rozpocznie się tuż przed godziną 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.