Liga Europy: AS Roma gra dalej

• Data publikacji: 18.03.2021, 21:30

W czwartek, 18 marca, rozegrano rewanżowe mecze 1/8 Ligi Europy. Na Stadionie Olimpijskim w Kijowie Szachtar Donieck podejmował AS Romę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla rzymian. Obie bramki dla gości zdobył Borja Mayoral. Do ćwierćfinału awansowała AS Roma, który pokonała ukraińską drużynę również na własnym boisku.

Pierwszą bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki mieliśmy w 13. minucie. Alan Patrick (Szachtar) dostał podanie w pole karne i gdy wydawało się, że wystarczy tylko wbić piłkę do bramki, to jeden z obrońców Romy wślizgiem wybił ją spod nóg Patricka. W kolejnych minutach przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze z Doniecka, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. W 27. minucie Patrick oddał ładny strzał z dystansu w prawy dolny róg bramki, ale doskonale obronił Pau Lopez (Roma).

W 34. minucie doskonałą okazję zmarnował Junior Moraes (Szachtar). Ukrainiec dostał fantastycznie dośrodkowanie, ale jego strzał głową z bardzo dobrej pozycji przeleciał daleko obok lewego słupka. Do końca pierwszej połowy na boisku nie wydarzyło się już nic intersującego. Natomiast drugą połowę doskonale rozpoczęli goście. Borja Mayoral (Roma) doskoczył w polu karnym do odbitej futbolówki i głową umieścił ją w lewym dolnym rogu bramki, czym otworzył wynik spotkania.

Po nieco ponad dziesięciu minutach w końcu trafili gospodarze. Moraes, który w 1. części meczu zmarnował doskonałą okazję, tym razem zachował się bardzo dobrze. Zawodnik klubu z Doniecka dorwał piłkę w polu karnym i płaskim strzałem w prawą stronę pokonał Lopeza. Przez kolejnych kilka minut na boisku nie działo się nic wartego uwagi, aż do 72. minuty. Carles Perez (Roma) dostrzegł na bardzo dobrej pozycji Mayorala i podał mu piłkę. Hiszpan pewnie pokonał bramkarza strzałem z bliska.

Dziesięć minut później Marlos (Szachtar) otrzymał podanie przed polem karnym i oddał ładny strzał w kierunku lewej strony bramki, ale ponownie świetnym refleksem wykazał się Lopez i obronił to uderzenie. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic więcej i z awansu do ćwierćfinału mogą cieszyć się rzymianie.

Szachtar Donieck - AS Roma 1:2 (0:0)
Dwumecz: 5:1 dla Romy
Bramki: 59' Moraes - 48', 72' Mayoral
Szachtar: Trubin - Matviienko, Kryvtsov, Vitao, Dodo (82' Bolbat) - Maycon, Antonio, Alan Patrick (60' Konoplyanka) - Solomon (77' Sudakov), Moraes (77' Dentinho), Tete (60' Marlos)
Roma: Lopez - Kumbulla, Cristante, Ibanez (46' Mancini) - Spinazzola (58' Calafiori), Villar, Diawara (59' Pellegrini), Karsdrop (58' Peres) - Pedro (75' El Shaarawy), Perez - Mayoral
Żółte kartki: 38' Antonio, 55' Alan Patrick - 25' Ibanez, 57' Karsdrop
Sędzia: Antonio Mateu Lahoz