Tenis - WTA Monterrey: ćwierćfinałowa porażka Kanii-Choduń i Piter

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 18.03.2021, 21:51

W czwartek w deblowych zmaganiach podczas turnieju WTA w Monterrey swój ćwierćfinałowy pojedynek rozegrały Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter. Polski duet musiał niestety uznać wyższość hiszpańsko-australijskiej pary Lara Arruabarrena/Ellen Perez przegrywając 6:7(4) 4:6. Choć początek w wykonaniu Polek był bardzo obiecujący, a całe spotkanie wyrównane, nie przełożyło się to na korzystny dla nich rezultat.

Polki świetnie weszły w spotkanie wygrywając gema przy swoim podaniu. Również kolejne dwie odsłony, w tym jedna przy serwisie rywalek, padły ich łupem, co przełożyło się na szybkie prowadzenie 3:0. Hiszpańsko-australijski duet szybko się jednak otrząsnął wygrywając dwa swoje podania, po drodze zaliczając przełamanie powrotne i doprowadzając do remisu. Sytuacja wróciła tym samym do punktu wyjścia, a kolejne gemy wygrywane przez pary podające zapowiadały emocjonującą walkę o wygraną w tym secie. Tendencja ta nie zmieniła się do stanu 6:6, co oznaczało, że o losach zwycięstwa zadecydował tie-break. W nim lepsze okazały się Arruabarrena i Perez, które trzykrotnie odbierając rywalkom serwis wygrały tą odsłonę 4:7.

Od początku drugiej partii obie pary kontynuowały zapoczątkowaną w połowie pierwszego seta serię wygrywanych gemów przy własnym podaniu. Polskim tenisistkom utrzymywanie swoich serwisów przychodziło łatwiej, natomiast duet hiszpańsko-australijski w każdej odsłonie musiał bronić breakpointów, za każdym razem skutecznie. Pierwsze szansę na zamknięcie seta miały rywalki Polek, które prowadząc 4:5 chciały szybko doprowadzić do zakończenia spotkania. Chwilę później im się to udało, a Kania-Choduń i Piter po pewnie wygrywanych gemach przy swoim podaniu dały się przełamać w najważniejszym momencie partii i całego spotkania. W drugiej odsłonie tym samym Arruabarrena i Perez zwyciężyły 4:6, a w całym spotkaniu 0:2 kończąc przygodę polskiej pary z turniejem w Monterrey.

Paula Kania-Choduń/Katarzyna Piter (POL/POL) - Lara Arruabarrena/Ellen Perez (ESP/AUS) [4] 6:7(4) 4:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.