Cage Warriors 120: wygrane pojedynki braci Figlak
Cage Warriors

• Dodał: Sebastian Marszałek
  • Data publikacji: 19.03.2021, 00:36

Udanie zaprezentowali się polscy zawodnicy na odbywającej się w Londynie gali mieszanych sztuk walki Cage Warriors 120. Mateusz Figlak w pierwszej rundzie pokonał Josha Planta, a jego brat Michał wygrał przez przerwanie lekarza z Stevenem Hooperem.

Mateusz Figlak (5-1) bez problemu pokonał Josha Planta (2-4) w zaledwie 150 sekund. Polak od początku przeważał w stójce i kontrolował walkę. Po serii ciosów na głowę i korpus Anglik padł na deski i sędzia przerwał pojedynek. Dla naszego zawodnika była to trzecia walka dla brytyjskiej organizacji. Po przegranym debiucie odniósł on dwa szybkie zwycięstwa.

Znacznie dłużej trwała walka jego brata Michała (5-0). Otwierające kartę główną starcie toczyło się głównie w stójce. Co raz mocniej rozbitego Stevena Hoopera (5-4) lekarz nie wypuścił do trzeciej rundy. Anglik miał duże rozcięcie nad lewym łukiem brwiowym, jego twarz była mocno rozbita i decyzja o przerwaniu walki wydaje się słuszna. Polski zawodnik kontynuuje świetną serię bez porażki w zawodowym MMA. W Cage Warriors wszystkie swoje walki kończył przed czasem.

W walce wieczoru faworyzowany Kent Kauppinen (13-6) wypunktował na pełnym dystansie Jamiego Richardsona (9-7). W piątek na gali Cage Warriors 121 w walce o pas kat. koguciej zawalczy Sylwester Miller, który zmierzy się z aktualnym mistrzem Jackiem Cartwrightem.

Kent Kauppinen pok. Jamie Richardson (jednogłośna decyzja)

Paul Hughes pok. James Hendin (jednogłośna decyzja)
C. Duncan pok. Will Currie (KO/TKO, 0:18 R2)