NHL: Devils lepsi od Penguins, Bruins z kolejną wygraną

• Data publikacji: 19.03.2021, 10:39

W nocy z czwartku na piątek w lidze NHL rozegrano dziesięć spotkań. Emocji nie zabrakło praktycznie wcale, a hokeiści kolejny raz potwierdzili nieprzewidywalność ligi. New Jersey Devils postawili twarde warunki Penguins, a Buffalo Sabres podejmowali Boston Bruins.

Pierwszą bramkę w the Garden State zdobył w 11. minucie Jack Hughes. Amerykanin po wspaniałej akcji indywidualnej strzałem z ostrego kąta pokonał Tristana Jarry’ego. Druga odsłona spotkania przyniosła już więcej emocji – najpierw w 9. minucie drugiego gola dla Devils, grając w przewadze zdobył P.K. Subban, a chwilę później na 3:0 podwyższył Travis Zajac. Penguins odpowiedzieli dopiero na kilkanaście sekund przed zakończeniem tercji, grając w przewadze, po strzale Jake’a Guentzela. Pens w ostatniej tercji postawili na ofensywę i zamierzali za wszelką cenę wyrównać wynik meczu. Niestety dla gości kolejnego gola zdobyli przed samym końcem tercji (Bryan Rust), nie dając tym samym rady nadrobić strat. Devils dzięki zwycięstwu zbliżyli się na cztery punkty do Rangers, zajmując przedostatnie miejsce w Dywizji Wschodniej.

New Jersey Devils – Pittsburgh Penguins 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Buffalo, miasto położone w stanie Nowy Jork, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywają miejscowi Sabres gościło w piątkową noc hokeistów Boston Bruins. Gospodarze zajmowali ostatnie, a goście czwarte miejsce w Dywizji Wschodniej. Wynik spotkania otworzył w 3. minucie pierwszej tercji Gregg McKegg, który zdobył bramkę po asyście Matta Grzelcyka. Dopiero w drugiej odsłonie gospodarze odpowiedzieli rywalom, a krążek w siatce grając w osłabieniu umieścił Kyle Okposo. Następna przewaga Bruins wyglądała już nieco inaczej, co przełożyło się na drugiego gola dla Bostonu, zdobytego przez Jake’a DeBrusk’a. Pod koniec tercji hokeiści Miśków dołożyli trzecie trafienie za sprawą Craiga Smitha. Sabres nie byli już w stanie dotrzymać tempa przeciwnikom, co poskutkowało kolejnym, pieczętującym losy meczu golem, który padł w 5. minucie ostatniej odsłony, a jego zdobywcą został Czech, David Pastrnak. Bruins pewnie ograli Sabres, utrzymując się na czwartej pozycji, która premiuje awansem do fazy play-off.

Buffalo Sabres – Boston Bruins 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Wyniki pozostałych spotkań:

Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:1) po dogrywce

Florida Panthers – Nashville Predators 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

New York Islanders – Philadelphia Flyers 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Tampa Bay Lightning – Chicago Blackhawks 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)

Detroit Red Wings – Dallas Stars 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Edmonton Oilers – Winnipeg Jets 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Anaheim Ducks – Arizona Coyotes 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)