Fortuna 1 Liga: Korona zdobywa twierdzę w Łęcznej!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.03.2021, 22:25

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Górnikiem Łęczną a Koroną Kielce zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramce z rzutu karnego padł wynik 1:0.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Zielono-czarni” znajdowali się na drugiej lokacie z 41 punktami na koncie i  są na bardzo dobrej drodze do awansu do PKO BP Ekstraklasy, co dla nich jako tegorocznego beniaminka byłoby gigantycznym sukcesem. „Koroniarze” byli zaś na dwunastej pozycji i mieli 25 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie łęcznianie wygrali 2:0 i również w tym meczu byli zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, chociaż delikatną przewagę mieli gospodarze. Najlepszą okazję na strzelenie bramki miał w 39. minucie Paweł Wojciechowski, ale jego uderzenie z rzutu karnego wybronił Marek Kozioł.

Obraz gry w drugiej części gry już od pierwszych minut wyglądał dość podobnie jak w pierwszych 45 minutach. W 59. minucie dość zaskakująco to goście z Kielc wyszli na prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Jacek Podgórski, który pewnym, mocnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. Obraz gry już do końca meczu nie uległ zmianie. Górnik utrzymywał inicjatywę, jednak miał spore problemy by poważniej zagrozić bramce Korony. Ostatecznie kielczanie triumfowali 1:0, zaś dla gospodarzy była to pierwsza porażka na ich obiekcie w tym sezonie, przez co w lidze nie ma już ani jednej niepokonanej drużyny grającej jako gospodarz meczu.

Wynik ten spowodował, że Górnik może spaść w tabeli na trzecią lokatę. Dla Korony zwycięstwo to oznacza zaś to, że coraz pewniej lokują się w środku ligowych zmagań.

Górnik Łęczna – Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: 59’ Podgórski(k.)

Górnik: Gostomski – Matei, Rozmus, Orłowski (80’ Jagiełło), Midzierski – Wojciechowski (66’ Banaszak), Kalinkowski (46’ Śpiączka), Struski, Mak – Stromecki (66’ Cierpka), Krykun (65’ Kukułowicz)

Korona: Kozioł – Szarek, Kobryń, Podgórski (86’ Kiełb) – Lisowski, Pervan (83’ Diaz), Gąsior, Oliveira, Zebić – Thiakane, Łukowski

Żółte kartki: 29’ Kalinkowski – 38’ Zebić, 72’ Lisowski

Sędzia: Mariusz Złotek