Bundesliga: RB Lipsk odniósł skromne zwycięstwo nad Arminią

• Dodał: Mateusz Filipek
  • Data publikacji: 19.03.2021, 22:36

Walcząca o utrzymanie w Bundeslidze Arminia Bielefeld uległa dziś 0:1 znacznie wyżej notowanej drużynie z Lipska. Rozstrzygającą bramkę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy zdobył Marcel Sabitzer. Spotkanie to zainaugurowało 26. kolejkę sezonu 2020/21 w Bundeslidze.

W zespole gości nie mogli wystąpić dziś z powodu urazów: Angeliono, Laimer, Upamecano oraz Szoboszlai. Wciąż to jednak podopieczni Julianna Nagelsmanna byli zdecydowanymi faworytami meczu. Zgodnie z oczekiwaniami inicjatywę od samego początku przejęła walcząca o mistrzostwo drużyna z Lipska. Pierwszą dogodną okazję stworzyła sobie w 14. minucie, gdy groźnie uderzył z dystansu Amadou Haidara, ale Stefan Ortega popisał się pewną interwencją. Przyjezdni mieli wyraźną przewagę. W 26. minucie po składnej akcji Christopher Nkuku zgrał głową piłkę do Daniego Olmo, który uderzył mocno z woleja, ale świetną interwencją popisał się Ortega. Do tego Nkunku był na spalonym i nawet gdyby piłka wpadła do bramki, to gol nie zostałby uznany. Niedługo później groźnie głową uderzył Halstenberg, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Goście nie zamierzali zwolnić tempa i stwarzali sobie kolejne okazje. Nkunku uderzył z ostrego kąta, ale dobrze dysponowany Ortega podbił piłkę na poprzeczkę. Po kolejnej szybkiej akcji ekipy z Lipska dośrodkowanie ofiarnie zablokował Amos Pieper.  Gospodarze atakowali z rzadka, ale doczekali się swojej okazji. Ritsu Doan uderzył mocno po szybkiej akcji, ale jego strzał zablokował Sabitzer. Pierwsza połowa, mimo przygniatającej momentami przewagi gości, zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niemoc faworytom udało się przełamać tuż po przerwie. Po rozmontowaniu drużyny gospodarzy kilkoma podaniami w dogodnej sytuacji znalazł się Marcel Sabitzer i zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie ligowym. Miejscowi odpowiedzieć mogli w 56. minucie, ale po szybkim ataku Fabian Klos nie trafił w bramkę. W kolejnych minutach tempo spadło. Goście nadal posiadali piłkę przez większość czasu, natomiast zespół Arminii nie miał pomysłu na odrobienie strat. W 76. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Hwang, ale zbyt długo zwlekał i został zablokowany przez Joakima Nilssona. Niedługo później groźnie z prawej strony uderzył Nkunku, ale znów górą był Ortega.

Podopieczni trenera Franka Kramera do samego końca próbowali odrobić straty, ale zabrakło im jakości. RB Lipsk odniósł skromne zwycięstwo i zbliżył się do Bayernu. Gospodarze zajmują 15. miejsce.

Arminia Bielefeld – RB Lipsk 0:1 (0:0)