Snowboard - PŚ: dalsze miejsca Polaków w ostatnim slalomie

• Data publikacji: 20.03.2021, 15:45

W niemieckim Berchtesgaden trwa ostatnia runda Pucharu Świata w slalomie równoległym. W ostatnich indywidualnych zawodach tego sezonu polscy snowboardziści nie zaprezentowali się najlepiej. Nikt z naszej kadry nie awansował do fazy pucharowej.

Ostatnio przyzwyczailiśmy się do tego, że polscy snowboardziści zapewniali sobie awans do zawodów głównych. Tym razem nasi reprezentanci mogą odczuwać duży niedosyt, bo wszyscy odpadli w kwalifikacjach. Wśród kobiet Aleksandra Król zajęła 22. miejsce, Weronika Biela-Nowaczyk była 27., a Julia Sitarz 30. W rywalizacji mężczyzn bliżej awansu był Michał Nowaczyk, który osiągnął 24. rezultat. Oskar Kwiatkowski uplasował się na 41. pozycji. Ostatnim startem w Pucharze Świata dla Polaków będą jutrzejsze zawody drużynowe.

Zawody główne odbyły się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Wśród kobiet najlepiej poradziła sobie z nimi Julie Zogg. W finale Szwajcarka wygrała z Seliną Joerg. Trzecie miejsce po wygranej z Tsubaki Miki zajęła Carolin Langenhorst. Dzięki wygranej Zogg sięgnęła po triumf w klasyfikacji generalnej slalomu. Reprezentantka Szwajcarii miała 46 punktów przewagi nad Sofią Nadyrsziną, która zaliczyła upadek w 1/8 finału. W łącznej klasyfikacji (slalom+gigant) najlepsza okazała się Ramona Theresia Hofmeister przed Nadyrsziną i Zogg. Najlepsza z Polek, Aleksandra Król była 24.

Najlepszym snowboardzistą alpejskim w sezonie został Aaron March. Reprezentant Włoch dzisiejszym zwycięstwem zapewnił sobie triumf w dwóch klasyfikacjach generalnych - slalomowej i łączonej. W finale w Niemczech March pokonał Alexandra Payera. Trzecie miejsce zajął drugi z Austriaków, Arvid Auner. W ogólnej klasyfikacji Oskar Kwiatkowski zajął 18. miejsce, a Michał Nowaczyk był 20.