Skoki narciarskie - Blue Bird: zwycięstwo Marity Kramer
Ailura

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 20.03.2021, 14:28

W sobotnim konkursie rozgrywanym w Niżnym Tagile zwyciężyła Marita Kramer. Wraz z nią na podium stanęły Sara Takanashi i Nika Kriznar.

Na półmetku pierwszego konkursu cyklu Blue Bird pewnie prowadziła Marita Kramer. Austriaczka, po skoku na odległość 96,5 metra, prowadziła z pięciopunktową przewagą nad drugą Chiarą Hoelzl (93,5 m). Podium uzupełniała liderka Pucharu Świata - Nika Kriznar (94 m).  Niewiele do trzeciego miejsca brakowało Sarze Takanashi (92,5 m) i Nozomi Maruyami (95 m). Słabym występem zaskoczyła zwyciężczyni przedpołudniowych kwalifikacji – Daniela Iraschko-Stolz, która po 79-metrowym skoku plasowała się na 29. miejscu. Na starcie rozgrywek zabrakło zawodniczek z Polski, które ze względu na pozytywny wynik testu na wirusa SARS-CoV-2 u jednej z reprezentantek musiały zrezygnować ze startu w turnieju i tym samym przedwcześnie zakończyły sezon.

Ostatecznie Marita Kramer utrzymała się na pozycji liderki. Po 96-metrowym skoku wyprzedziła drugą Sarę Takanashi (95,5 m) o 8 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Nika Kriznar (94 m). Niewiele do podium zabrakło Silje Opseth (93 m) i Chiarze Hoelzl (98,5 m). Do zakończenia cyklu Blue Bird zostały jeszcze trzy konkursy - niedzielny w Niżnym Tagile oraz przyszłotygodniowe rywalizacje w Czajkowskim.