Fortuna 1 Liga: wyjazdowa wygrana Arki Gdynia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.03.2021, 14:50

Arka Gdynia wygrała wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica 2:1. Zwycięstwo gościom zapewnili Christian Aleman i Mateusz Żebrowski. Trzy punkty pozwoliły awansować podopiecznym Dariusza Marca na piątą lokatę w ligowej tabeli.

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Fortuna 1 ligi zmierzyły się Miedź Legnica i Arka Gdynia. Oba zespoły miały za cel awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wagi meczowi dodawał fakt, że plasowały się sąsiednich rejonach tabeli i były po niezbyt udanym powrocie po przerwie zimowej.

W pierwszych minutach dominację na murawie przejęli goście. Stuprocentową sytuację miał Mateusz Żebrowski, którego strzał głową z linii bramkowej wybił Dani Pinillos. Z czasem mecz się wyrównał i także Miedzianie mieli swoje szanse. W 32. minucie Christian Aleman celnie uderzył z rzutu wolnego przy bliższym słupku bramki i na tablicy wyników u gości pojawiła się jedynka. Nie był to ostatni gol w tej połowie. W 42 minucie dobre podanie prostopadłe Patryka Makucha wykorzystał Krzysztof Drzazga.

W drugiej części gry nieco więcej do powiedzenia mieli Miedzianie. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym w nogi obrońcy trafił Makuch. Groźniejszą okazję na bramkę mógł zamienić Kamil Zapolnik, którego uderzenie zostało obronione przez Dominika Kajzera. Po stronie Arki w dogodnej sytuacji skiksował Fabian Hiszpański. Ten sam zawodnik chwilę później uderzał głową, ale skuteczną interwencją popisał się Paweł Lenarcik. W 82. minucie Pinillos sfaulował wbiegającego w pole karne Hiszpańskiego i w konsekwencji sędzia Paweł Pskit podyktował rzut karny dla gości. Jedenastkę, silnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał Mateusz Żebrowski. Tym samym Arka podobnie jak jesienią wygrała z Miedzią i dopisała sobie trzy punkty w ligowej tabeli.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:2 (1:1)

Bramki: 42' Drzazga - 32' Aleman, 83' Żebrowski (k.)

Miedź: Lenarcik - Zieliński, Pleśnierowicz, Biernat, Pinillos - Tront, Matuszek, Zapolnik (72' Bednarski), Makuch (84' Lehaire), Roman (72' Kaczmarek) - Drzazga (89' Azikiewicz)

Arka: Kajzer - Memić, Kasperkiewicz, Deja - Hiszpański, Letniowski (38' Wolsztyński), Aleman, Valcarce - Żebrowski, Rosołek, Skóra (46' Ślesicki)

Żółte kartki: 26' Biernat, 86' Kaczmarek - 39' Valcarce, 57' Żebrowski, 77' Memić

Sędzia: Paweł Pskit