Fortuna 1 Liga: Resovia pokonuje lidera z Niecieczy!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.03.2021, 17:05

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy CWKS Resovią Rzeszów a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch bramkach Jarocha i trafieniu Wróbla triumfowali oni 3:1.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Słonie” znajdowały się na pozycji lidera z 47 punktami na koncie i są na autostradzie do awansu do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy „Sovii” byli zaś na siedemnastej pozycji i mieli 13 „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Termalica wygrała 2:0 i również w tym meczu była zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie przewagi. W 18. minucie Resovia była blisko wyjścia na prowadzenie, ale Tomasz Loska był czujny w bramce. Dwie minuty później z kolei to goście prawie zdobyli premierową bramkę. Roman Gergel skiksował w sytuacji sam na sam z Karolem Dybowskim. W kolejnych minutach więcej było boiskowej walki i fauli niż ciekawych zagrań. W 45. minucie faulowany w polu karnym był Kacper Śpiewak, a Gergel pewnym uderzeniem wyprowadził „Słoni” na prowadzenie.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. W 57. minucie „Sovia” wyrównała stan meczu. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Jaroch i pewnie pokonał Loskę. Już dwie minuty później gospodarze prowadzili 2:1. Jakub Wróbel wykorzystał zamieszanie w polu karnym i podwyższył wynik spotkania. Termalica była zaszokowana takimi dwoma szybkimi ciosami, ale zanim się otrząsnęła przegrywała już 3:1. W 63. minucie po wrzutce z rzutu rożnego piłkę z bliskiej odległości dobił Jaroch, zdobywając swoją drugą bramkę w tej rywalizacji. Do końca meczu inicjatywę miała Termalica, ale nie wynikło z tego totalnie nic i ostatecznie to rzeszowianie triumfowali 3:1.

Wynik ten spowodował, że Resovia przeskoczyła w tabeli GKS Bełchatów i odskoczyła od miejsca zagrożonego bezpośrednią relegacją do niższej klasy rozgrywkowej. Dla Termalici porażka ta nie jest szczególnie bolesna, ponieważ „Słonie” utrzymują bezpieczną przewagę nad goniącym ich peletonem, chociaż z pewnością kolejny mecz, w którym prezentują się nie najlepiej musi dać sporo do myślenia trenerowi Mariuszowi Lewandowskiemu.

CWKS Resovia Rzeszów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (0:1)

Bramki: 57’ Jaroch, 59’ Wróbel, 63’ Jaroch – 45’ Gergel(k.)

Resovia: Dybowski – Mikulec, Jaroch, Wasiluk (62’ Kuczałek), Podhorin – Kubowicz, Soljić, Adamski (62’ Demianiuk), Wróbel (89’ Hebel), Słaby – Twardowski (75’ Kiełbasa)

Termalica: Loska – Grzybek (59’ Wasielewski), Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski – Hubinek (80’ Czarnowski), Stefanik (68’ Bezpalec), Bonecki (59’ Żyra), Radwański (68’ Zeman)– Śpiewak, Gergel

Żółte kartki: 12’ Podhorin, 55’ Wróbel, 70’ Demianiuk, 84’ Mikulec, 85’ Jaroch – 35’ Grzybek, 55’ Bonecki, 61’ Biedrzycki

Czerwone kartki: 87’ Biedrzycki

Sędzia: Sebastian Jarzębak