Bundesliga: podział punktów w Kolonii

• Data publikacji: 20.03.2021, 17:36

W meczu 26. kolejki Bundesligi 1. FC Köln podejmowało u siebie Borussię Dortmund. Gospodarze walczą o utrzymanie w lidze, a celem piłkarzy Edina Terzicia jest oczywiście walka o miejsce w Lidze Mistrzów.

Spotkanie na RheinEnergieStadion rozpoczęło się od szybkiego ciosu ze strony gości – już cztery minuty po pierwszym gwizdku Daniela Sieberta piłkę w bramce strzeżonej przez Timo Horna umieścił niezawodny Erling Haaland, dla którego było to 20. trafienie w obecnym sezonie ligowym. W początkowej fazie meczu zespół z Dortmundu zdecydowanie przeważał, notując do 25. minuty 64% posiadania piłki. Borussia tworzyła sobie okazje bramkowe, a bliski zdobycia drugiej bramki w 30. minucie meczu był Haaland, jednak piłka po jego strzale o kilka centymetrów minęła bramkę Horna. Chwilę później przed wielką szansą stanął Ondrej Duda – słowacki napastnik został sfaulowany w polu karnym przez Jude Bellinghama, a następnie perfekcyjnie wyegzekwował jedenastkę doprowadzając do wyrównania. Wynik do przerwy nie zmienił się, a bramka zdobyta przez Dudę dodała Die Geißböcke więcej pewności siebie.

Początek drugiej części gry okazał się wyrównany i obydwie drużyny zapędzały się pod pole karne rywala, jednak nie wyniknęły z tego korzyści bramkowe. W 58. minucie meczu dobrą okazję po podaniu Haalanda zmarnował Youssoufa Moukoko, który pojawił się na placu gry po przerwie. W 65. minucie spotkania po błędzie Thomasa Meuniera na lewej stronie boiska piłkę przejął Ismail Jakobs - niemiecki skrzydłowy popędził wzdłuż pola karnego i bardzo mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Marwina Hitza, wyprowadzając FC Köln na prowadzenie. Borussia intensywnie próbowała doprowadzić do wyrównania, a w 80. minucie świetny strzał głową oddał Haaland, jednak futbolówka trafiła w słupek bramki gospodarzy. Ostatecznie w 90. minucie meczu, po dośrodkowaniu swoją drugą bramkę zdobył Erling Haaland, dzięki któremu Borussia wyjechała z Kolonii z jednym punktem na koncie.

1.FC Köln – Borussia Dortmund 2:2 (1:1)

Bramki: 35’ O. Duda, 65’ I. Jakobs – 4’ E. Haaland, 90’ E. Haaland

1.FC Köln: Horn, Ehizibue (82’ Schmitz), Mere, Czichos, Katterbach, Wolf (87’ Thielmann), Hector (82’ Rexhbecaj), Skhiri, Drexler, Jakobs, Duda (90+3’ Ozcan)

Borussia Dortmund: Hitz, Schulz, Hummels, Can, Meunier (81’ Knauff), Dahoud (88’ Akanji), Hazard, Brandt (46’ Moukoko), Bellingham, Reyna (66’ Reinier), Haaland

Żółte kartki: 34’ J. Bellingham – 90+2’ I. Jakobs

Sędzia: Daniel Siebert