Bundesliga: Robert Lewandowski coraz bliżej rekordu Gerda Mullera!
Maximilian Dörrbecker (Chumwa)/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 20.03.2021, 17:40

Robert Lewandowski popisał się hattrickiem, a Bayern Monachium z łatwością pokonał VFB Stuttgart. Bawarczycy mają już cztery punkty przewagi nad drugim RB Lipsk. Drużyna Pellegrino Materazzo zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

VFB Stuttgart w tych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Mają szanse na awans do europejskich pucharów, co przed sezonem wydawało się raczej niemożliwe. Bayern jest oczywiście liderem ligi niemieckiej. Hansi Flick nie mógł skorzystać w tym meczu z: Douglasa Costy, Hoffmanna, Joshuy Kimmicha, Tanguy Kouassiego i Corentina Tolisso. Frużyna gości musiała sobie radzić bez: Hamadiego Al Ghaddiouiego, Liliana Egloffa, Orela Mangali i Clintona Moli.

Po niespełna piętnastu minutach gry Alphonso Davies został odesłany do szatni przez sędziego za niebezpieczny atak wyprostowaną noga na Wataru Endo. Wydawało się, że to może utrudnić Robertowi Lewandowskiemu pogoń za rekordem Gerda Mullera (40 goli, sezon 1971/1972), ale nic bardziej mylnego. Kilka minut później Serge Gnabry Idealnie dośrodkował w pole karne, a tam znakomicie znalazł się Robert Lewandowski i nie dał szans bramkarzowi gości. Była to już 33 bramka Roberta Lewandowskiego w  tym sezonie Bundesligi. Chwilę potem Bawarczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po kapitalnej akcji Thomasa Mullera piłkę przejął Leroy Sane i zagrał do Serge'a Gnabrego, a Niemiec pewnie pokonał Gregora Kobela.

W następnej akcji gospodarze strzelili trzeciego gola w tym spotkaniu. Piękne dośrodkowanie Thomasa Mullera wykorzystał Robert Lewandowski, który głową skierował futbolówkę do siatki. Coś niesamowitego – Bayern w 12. minucie dostał czerwoną kartkę, a dziesięć minut później prowadził 3-0. Polak przed przerwą po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Przejął piłkę po fatalnym błędzie defensywy gości i znalazł się sam na sam z golkiperem Stuttgartu. Lewandowski sytuacji nie zmarnował i strzelił klasycznego hattricka.

Po zmianie stron mecz stracił na intensywności. Podopieczni Hansiego Flicka nie musieli już podkręcać tempa, a Stuttgart nawet jak stwarzał sytuacje, to znakomicie spisywał się w bramce Manuel Neuer. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania z boiska zszedł Robert Lewandowski, a zmienił go Maxim Choupo-Moting. Polak ma na koncie 35 bramek po 26 kolejkach Bundesligi i coraz bardziej prawdopodobne, że dogoni długoletni rekord Gerda Mullera. Wynik nie uległ już zmianie. Bramki oglądaliśmy tylko w pierwszej części pojedynku.

Bayern Monachium - VFB Stuttgart 4:0 (4:0)

Bramki: 18' Lewandowski, 22' Gnabry, 23' Lewandowski, 39' Lewandowski

Bayern Monachium: Neuer – Davies, Sule, Boateng, Pavard – Goretzka, Alaba – Sane (83' Musiala) , Mueller (83' Martinez), Gnabry (60' Coman) – Lewandowski (70' Choupo-Moting)

VFB Stutgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Endo (77' Karazor), Ahamada (46' Forster), Castro (76' Didavi), Warmagituka (35' Klimowicz), Castro, Sosa (46' Gonzalez) – Kalajdzic, Coulibaly

Żółte kartki: 37' Boateng – 61' Castro, 86' Kempf

Czerwone kartki: 12' Davies

Sędzia: D. Schlager