Fortuna 1 Liga: Starcie dwóch GKS-ów na remis
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.03.2021, 19:00

Spotkanie 21. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Tychy a GKS-em Bełchatów zakończyło się bezbramkowym remisem.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie diametralnie różnie. Przed tym meczem „Tyscy” znajdowali się na czwartej lokacie z 36 punktami na koncie i  bardzo dzielnie walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy „Brunatnych” byli zaś na szesnastej pozycji i mieli 14 „oczek”, a do tego w lidze nie wygrali już od połowy listopada, czyli od ośmiu meczów. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1, jednak w tym meczu to gospodarze byli zdecydowanym faworytem.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej połowie nie działo się nic szczególnie ciekawego. Delikatną przewagę mieli bełchatowianie, którzy wiedzieli, że po zwycięstwie Resovii nad Termalicą, muszą oni również postarać się zdobyć jakiekolwiek punkty.

Od początku drugich 45 minut tyszanie przejęli inicjatywę i chcieli jak najszybciej zdobyć premierową bramkę. Groźnie uderzali m.in.: Maciej Mańka, Łukasz Grzeszczyk, czy Bartosz Biel. Z biegiem czasu przewaga gospodarzy stawała się coraz większa, ale nie potrafili zdobyć bramki – raz na posterunku stał golkiper gości, a raz uderzali niecelnie. Wynik do końcowego gwizdka już się nie zmienił i ostatecznie w starciu dwóch GKS-ów padł wynik 0:0.

Wynik ten spowodował, że GKS Tychy nie nadrobił zbytnio dystansu do przodujących w tabeli ekip, które potraciły punkty. Dla GKS-u Bełchatów remis ten z kolei oznacza, z jednej strony zakończenie passy ośmiu porażek z rzędu, a z drugiej spadnięcie w tabeli za rzeszowską Resovię.

GKS Tychy – GKS Bełchatów 0:0

Tychy: Odyjewski – Mańka, Szymura, Sołowiej, Połap – Moneta (74’ Kcper Piątek), Norkowski, Grzeszczyk, Paprzycki (64’ Jakub Piątek), Biel (74’ Steblecki)- Lewicki (64’ Nowak)

Bełchatów: Otczenaszenko – Szymorek, Bartków, Magiera, Sierczyński – Hilbrycht (80’ Grzelak), Pawlik – Bator (86’ Wroński), Flaszka, Gancarczyk - Mas

Żółte kartki: 3’ Paprzycki, 27’ Mańka, 67’ Sołowiej – 55’ Pawlik, 66’ Gancarczyk

Sędzia: Jacek Małyszek