NHL: udany rewanż New York Rangers

• Data publikacji: 21.03.2021, 10:20

New York Rangers wygrali na wyjeździe 3:1 z Washington Capitals. Strażnicy zrewanżowali się liderom Dywizji Wschodniej za porażkę poniesioną dzień wcześniej.

Capitals byli faworytami drugiej rywalizacji z New York Rangers. Mecz jednak lepiej rozpoczęli goście. Pod koniec pierwszej tercji wynik otworzył Paweł Buchniewicz. Gospodarze wyrównali dopiero w trzeciej części meczu za sprawą Johna Carlsona. Wydawało się, że ekipa z Waszyngtonu przechyli już szalę na swoją korzyść. Jednak na 2,5 minuty przed końcem podstawowego czasu gry gola dla Rangers zdobył Mika Zibanejad. W końcówce Capitals wycofali bramkarza, ale nie był to skuteczny manewr. Do pustej bramki na 3:1 dla gości trafił Brett Howden, zdobywając pierwszą bramkę w sezonie. Rangers niespodziewanie pokonali Capitals, ale stołeczny zespół utrzymał prowadzenie w tabeli dywizji.

Washington Capitals - New York Rangers 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

W Montrealu spotkały się dwa kanadyjskie zespoły ze środka tabeli Dywizji Północnej. Canadiens podejmowali Vancouver Canucks i na rozstrzygnięcie trzeba było czekać do serii rzutów karnych. Spotkanie było wyrównane, a drużyny zmieniły się na prowadzeniu. Po dwóch tercjach było 3:2 dla gospodarzy. Canucks potrzebowali zaledwie minuty w trzeciej części meczu, aby przejął prowadzenie po bramkach Bo Horvata i Tylera Motte. Do dogrywki doprowadził Brendan Gallagher. Rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero w szóstej kolejce rzutów karnych po trafieniu Tomasa Tatara dla Montrealu.

Montreal Canadiens - Vancouver Canucks 5:4 (1:0, 2:2, 1:2, 0:0, 2:1) po rzutach karnych

Rzuty karne były także potrzebne do rozstrzygnięcia meczu w Carolinie. Columbus Blue Jackets dwukrotnie odrabiali straty w starciu z Hurricanes. Po 65 minutach było 2:2, więc doszło do rzutów karnych. Zakończyło się one po czterech seriach trafieniem autorstwa Olivera Bjorkstranda. Carolina po trzeciej porażce z rzędu spadła na trzecie miejsce w tabeli Dywizji Centralnej. Columbus zajmuje piątą pozycję.

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:2) po rzutach karnych