Tenis - ATP Acapulco: Zverev zwycięzcą turnieju
Keith Allison/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 21.03.2021, 10:26

Alexander Zverev po arcyciekawym spotkaniu finałowym w Acapulco pokonał Stefanosa Tsitsipasa. Niemiec pokonał Greka po ponad dwu godzinnej batalii i sięgnął po swój pierwszy w tym sezonie, i 14. w karierze tytuł w ATP.

W finale tegorocznego turnieju w Acapulco mierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni w turnieju. Było to siódme spotkanie Stefanosa Tsitsipasa i Alexandra Zvereva w cyklu ATP. Co ciekawe, obaj panowie mierzyli się po raz pierwszy w finałowym starciu. Dużo korzystniejszy bilans w bezpośrednich spotkaniach na swoim koncie miał Grek, ponieważ do finału przystępował z pięcioma zwycięstwami i jedną porażką nad Niemcem.

Faworyzowany w tym meczu Grek, już od pierwszych piłek tej rywalizacji narzucił swoje warunki na korcie. 22-latek objął prowadzenie 4:1, zaś w kolejnym gemie miał  kolejne break pointy na przełamanie Niemca. Wszystko wskazywało na pewne zwycięstwo w tej partii Tsitsipasa, ale od tego momentu Zverev zaczął grać dużo skuteczniej. Automatycznie przełożyło się to na wynik, Niemiec najpierw wyrównał stan meczu po ośmiu gemach, natomiast po chwili wykorzystał pierwszą piłkę setową, wygrywając 6:4 pierwszego seta.

Początek drugiej odsłony pojedynku w meksykańskim Acapulco to seria skutecznych gemów serwisowych z dwóch stron. Obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podania, ale w dziewiątym gemie chwile słabości Tsitsipasa wykorzystał Niemiec. Zverev stanął przed szansą zamknięcia meczu w swoim gemie serwisowym, natomiast Grek nie dawał za wygraną. Najpierw obronił piłkę meczową, by po chwili dopisać gema na swoje konto. W kolejnych dwóch gemach, pomimo problemów serwujących, nie zobaczyliśmy przełamań, a o losach seta zadecydował tie break. W nim od początku prowadził Niemiec, który ostatecznie wygrał tą część do 3. Zverev tym samym zdobył 500 punktów i czek na blisko 89 tysięcy dolarów.

Stefanos Tsitsipas (GRE)[1] - Alexander Zverev (GER)[2] - 4:6, 6:7(3)