PGNiG Superliga: Vive lepsze w meczu finalistów Pucharu Polski

• Data publikacji: 21.03.2021, 16:05

W większości rozegrane zostały spotkania 17. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W Tarnowie, w meczu świeżo upieczonych finalistów Pucharu Polski Grupa Azoty przegrała z Łomżą Vive Kielce.

Ostatnio Grupa Azoty Tarnów i Łomża Vive Kielce zapewniły sobie awans do finału Pucharu Polski. Kielczanie w półfinale wygrali w "Świętej Wojnie" z Orlenem Wisłą Płock. Tuż po tym spotkaniu, mistrzowie Polski w lidze mogli sprawdzić formę swojego finałowego przeciwnika. Od samego początku Łomża Vive zajęła budował przewagę. Ważna okazała się też seria 4:0 na koniec pierwszej części meczu od stanu 10:7. W drugiej połowie mistrzowie Polski kontrolowali wynik meczu i pewnie wygrali 31:20, uzyskując w końcówce największą różnicę. Sześć bramek rzucił Cezary Surgiel. Wspaniale zagrał bramkarz Miłosz Wałach, który obronił ponad połowę rzutów.

Mariusz Jurkiewicz zadebiutował w roli trenera Wybrzeża Gdańsk. Ekipa z Pomorza zmierzyła się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Gospodarze byli blisko odniesienia zwycięstwa. W drugiej połowie prowadzili 24:20. Jednak po kilku minutach był już remis 25:25 i losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce. Lepsze okazało się Wybrzeże, dla którego zwycięską bramkę na 27:26 w ostatniej minucie zdobył Piotr Papaj. Piotrkowianin stracił szansę na czwarte zwycięstwo w sezonie. Zespół z Gdańska wygrał po raz szósty i zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Wiceliderem tabeli są Azoty Puławy. Ekipa z Lubelszczyzny zrewanżowała się Zagłębiu Lubin za porażkę w Pucharze Polski. Azoty zdecydowanie wygrały na wyjeździe 32:23. Tuż za drużyną z Puław w tabeli plasuje się Orlen Wisła Płock, której spotkanie 17. kolejki z MMTS-em Kwidzyn odbędzie się 5 maja. Kolejną pozycję zajmuje Górnik Zabrze, który pokonał Sandrę Spa Pogoń Szczecin.