Skoki narciarskie - Blue Bird: dominacja Marity Kramer!
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 21.03.2021, 14:25

W niedzielnym konkursie rozgrywanym w ramach rosyjskiego cyklu Blue Bird zwyciężyła Marita Kramer. Wraz z nią na podium stanęły Nika Kriznar i Sara Takanashi.

Na półmetku drugiego konkursu w Niżnym Tagile liderką była Marita Kramer. Austriaczka, po skoku na odległość 97,5 m, prowadziła z 7-punktową przewagą nad drugą Sarą Takanashi (95,5 m). Niewiele do Japonki, po 93,5-metrowym skoku, traciła Nika Kriznar. Szansę na wskoczenie na podium miały czwarta Silje Opseth (92 m) i piąta Nozomi Maruyama (91 m).

Pozycja liderki nie uległa zmianie po serii finałowej. Marita Kramer, mimo wiatru w plecy, poleciała na odległość 94,5 metra, tym samym wygrywając z prawie jedenastopunktową przewagą nad drugą Niką Kriznar (94 m). Słowenka wyprzedziła Sarę Takanashi, która po słabszym skoku (88,5 m) zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium. Na czwartym miejscu, po znakomitej próbie (96,5 m) uplasowała się Daniela Iraschko-Stolz. Piątą lokatę zachowała Nozomi Maruyama (93 m).

Słabszy skok w drugiej serii sprawił, że Sara Takanashi straciła pozycję liderki w klasyfikacji Pucharu Świata. Na to miejsce powróciła Nika Kriznar, uzyskując pięciopunktową przewagę nad Japonką.

Drugi dobry występ Marity Kramer sprawił, że Austriaczka prowadzi w klasyfikacji cyklu z 21-punktową przewagą nad drugą Sarą Takanashi. Jako trzecia plasuje się Nika Kriznar.