Trofeo Alfredo Binda: Longo Borghini wygrała, Niewiadoma czwarta

• Data publikacji: 21.03.2021, 16:00

Elisa Longo Borghini (Trek Segafredo Women) zwyciężyła w Trofeo Alfredo Binda. Mistrzyni Włoch triumfowała po samotnym odjeździe. Jako czwarta zmagania ukończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon Sram Racing).

Kolarki miały do przejechania 141,8 km. Trasa wiodła z Cocquia Trevisago do Cittiglio. W niedzielnym wyścigu było sześć podjazdów - Caidana (1,4 km, 6,3%), Cunardo (4 km, 4,7%) oraz czterokrotnie Orino (3,4 km, 4,1%).

Na trasie jako pierwsza zaatakowała Jeanne Korevaar (Liv Racing). Holenderka próbowała odjechać głównej grupie na pierwszej z czterech okrążeń finałowej rundy. Próba była bardzo nieudana. Kolejny odjazd miał nieco więcej szczęścia. Pierwszą grupę utworzyły Tatiana Guderzo (Ale BTC Ljubljana) i Pauliena Rooijakkers (Liv Racing). Dwie kolarki nie zdołały jednak osiągnąć nawet minuty przewagi. Główna grupa ciężko pracowała.

Na drugim podjeździe pod Orino skontrowała Marta Cavalli z zespołu FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope. Włoszka dołączyła do ucieczki. Po chwili kolejne zawodniczki próbowały przeskoczyć do grupy prowadzącej, ale dopiero atak Elisy Longo Borghini (Trek-Segafredo Women) i Katarzyny Niewiadomej (Canyon Sram-Racing) przyniósł powodzenie.

Ostatecznie Włoszka Longo Borghini postanowiła spróbować samotnego odjazdu z czołowej grupy i to przyniosło jej triumf w wyścigu. Na metę wjechała z ponad minutową przewagą nad kolejnymi kolarkami. Finisz z grupy wygrała Marianne Vos (Team Jumbo-Visma). Na czwartym miejscu do mety dotarła Katarzyna Niewiadoma.