Biathlon - PŚ: Tandrevold wygrała finał, Eckhoff z kryształową kulą

• Data publikacji: 21.03.2021, 16:10

Ingrid Tandrevold wygrała ostatni bieg sezonu w Pucharze Świata. W biegu masowym pokonała Dzinarę Alimbekavą i Franziskę Preuss. Warunki wietrzne były trudne, dlatego na strzelnicy biathlonistki popełniały sporo błędów.

W pierwszym strzelaniu dziewięć biathlonistek było bezbłędnych. W stawce prowadziła Marketa Davidova, która wyprzedzała Dorotheę Wierer i Emilie Kalkenberg. Liderka PŚ Tirill Eckhoff dwukrotnie chybiła, przez co zajmowała odległą 19. lokatę. Na trasie stawce przewodziły Davidova i Wierer. Te dwie biathlonistki z przewagą niemal 10 sekund dotarły po raz drugi na strzelnicę.

Obie liderki wyścigu popełniły po jednym błędzie, co stało się okazją dla Julii Dzhymy. Reprezentantka Ukrainy pozostała jedyną bez pomyłki na strzelnicy i objęła prowadzenie. W czołówce były również Davidova, Wierer, Hana Sola oraz Franziska Preuss z Niemiec. Na trasie Dzhymę wyprzedziły Davidova i Sola.

Na trzecim strzeleniu zobaczyliśmy popis nieskuteczności. Wiele błędów przełożyło się na duże zmiany w klasyfikacji biegu. Prowadzenie objęła Dzinara Alimbekava, która była bezbłędna i awansowała z 12. miejsca. Druga była Wierer, a trzecia Janina Hettich. Przed ostatnim strzelaniem Białorusinka miała aż 25 sekund przewagi nad Wierer i Solą.

Alimbekava popełniła aż trzy błędy, ale kolejne rywalki również pudłowały. Wierer strzelała bardzo długo, przez co wypadła z czołówki. Blisko Białorusinki była po strzelaniu Ingrid Tandrevold, która wyprzedziła Alimbekavą na trasie i wygrała zmagania. Za Białorusinką linię mety przebiegła Franziska Preuss, a czwarta była Lena Haecki.

Niedzielne zmagania były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach, co przełożyło się na wyniki na strzelnicy. O katastrofie może mówić Julia Simon, która zajęła ostatnie 30. miejsce. Francuzka popełniła aż 15 błędów na strzelnicy, w wyniku czego musiała biegać aż 2,25 km więcej niż dystans biegu.