EBL: pewne zwycięstwo Trefla, Astoria zakończyła sezon
Andrzej Romański / EBL

• Data publikacji: 21.03.2021, 19:17

Trefl Sopot pewnie wygrał z Eneą Astorią Bydgoszcz w meczu 30. kolejki, czyli ostatniej sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi. Dla sopocian to dobry prognostyk przed fazą play-off. Zespół z Bydgoszczy zakończył dzisiaj swój udział w rozgrywkach.

Jedno z niedzielnych spotkań ostatniej kolejki rundy zasadniczej rozegrano w Sopocie. Trefl zmierzył się z Eneą Astorią Bydgoszcz. Zwycięstwo gospodarzy mogło dać im czwarte miejsce po trzydziestu kolejkach, więc atut na własnego parkietu w ćwierćfinale. Zespołowi Marcina Stefańskiego do osiągnięcia tego celu potrzebna była także porażka Śląska Wrocław w rozgrywanym równolegle meczu w Toruniu. Dla Astorii było to pożegnalne spotkanie w tym sezonie. Ekipa z Bydgoszczy miała nawet szansę na zajęcie 9. miejsca w tabeli.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Trefla. Po dwóch minutach gospodarze prowadzili 9:0. Astoria zdołała się szybko pozbierać po słabym początku spotkania i jeszcze w pierwszej kwarcie przejęła prowadzenie. Koszykarze Trefla byli niezwykle skuteczni, co przełożyło się na to, że w drugiej kwarcie zbudowała przewagę. Na minutę przed końcem pierwszej połowy sopocianie prowadzili nawet 48:38. Po dwudziestu minutach było 50:44 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy Astoria utrzymywała tempo gry rywali i traciła zaledwie kilka punktów. W kolejnych minutach zmieniło się to, ponieważ goście mieli poważne problemy ze skutecznością. Podopieczni Marcina Stefańskiego spokojnie radzili sobie z defensywą rywali i w trzeciej kwarcie rzucili aż 31 punktów. Tym samym przewaga wzrosła do ponad dwudziestu punktów. W ostatniej części gry Trefl mógł już być spokojny o zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Mecz zakończył się rezultatem 108:78. Najlepszym zawodnikiem meczu był Nuni Omot, który zdobył 24 punkty. Nie tylko dominował pod koszem, ale także trafił trzy rzuty za trzy. W zespole Trefla wyróżnili się także Paweł Leończyk (20 pkt.) i Nikola Radicewić (19 pkt.) oraz Dominik Olejniczak, który zanotował double-double (10 pkt. i 12 zbiórek). Mecz w Toruniu zakończył się zwycięstwem Śląska, więc na koniec sezonu zasadniczego Trefl będzie piąty, a Astoria jedenasta.

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 108:78 (24:22, 26:22, 31:18, 27:16)