Puchar Anglii: awans niezawodnej Chelsea Tuchela

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 21.03.2021, 16:38

Chelsea wygrała z Sheffield United 2:0 i zameldowała się w półfinale FA Cup. Londyńczycy dołączyli do Manchesteru City i Southamptonu, którzy dzień wcześniej awansowali do tej fazy rozgrywek.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 1/4 FA Cup zmierzyły się zespoły Chelsea i Sheffield United. Forma obu ekip stanowiła duży kontrast. Z jednej strony drużyna z Londynu, która po objęciu stanowiska przez Thomasa Tuhela nie przegrała jeszcze meczu, a dodatkowo The Blues byli świeżo po wyeliminowaniu Atletico Madryt z Ligi Mistrzów. Z drugiej strony goście to czerwona latarnia Premier League. Ostatnia wysoka porażka z Leicester City zdawała się potwierdzać, że w przyszłym sezonie czeka ich gra w Championship.

Na początku spotkania inicjatywę przejęli goście. Ich starania nie przełożyły się na nic konkretnego i grę zaczęła prowadzić Chelsea. W 24. minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Bena Chilwella, niefortunnie interweniował Olivier Norwood, który wślizgiem wpakował futbolówkę do własnej bramki. Do przerwy gospodarzom udało się stworzyć jeszcze jedną groźną sytuację za sprawą Christiana Pulisicia. Strzał Amerykanina obronił Aaron Ramsdale.

Drugą połowę efektownym rajdem otworzył Pulisić. Ponownie jednak nie udało mu się pokonać bramkarza gości. Na kwadrans przed końcem dwie dobre okazje na wyrównanie stworzyło sobie Sheffield. Najpierw głową obok słupka uderzał David McGoldrick, a następnie skuteczną interwencją popisał się Kepa Arizabalaga, broniąc strzał z daleka Oliviera McBurnie. Jeszcze w 90. minucie próbował Rhian Brewster, lecz również nie trafił w światło bramki. Ostateczny cios wyprowadził Hakim Ziyech. Egipcjanin wykorzystał dobre podanie Chilwella i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Chelsea - Sheffield United 2:0 (1:0)

Bramki: 24' Norwood (sam.), 90+3' Ziyeh

Chelsea: Kepa - Zouma, Christensen (63' Azpiliqueta), Emerson - Hudson-Odoi (72' Ziyeh), Kovacić, Gilmour (72' Havertz), Chilwell, Mount, Pulisić (83' Kante) - Giroud (63' James)

Sheffield: Ramsdale - Baldock, Jagielka, Stevens, Osborn - Bogle (90' Mousset), Lundstram, Norwood (79' Brewster), Fleck - McGoldrick, McBurnie (75' Burke)

Sędzia: Andy Madley