ME u20: utracona szansa na medal

• Data publikacji: 19.07.2018, 18:40

Niestety polscy siatkarze na zagrają o medal mistrzostw Europy do lat 20. Biało-Czerwoni przegrali dziś z Włochami 1:3.

Podopieczni Sordyla walczyli w dwóch pierwszych setach. Choć w partii rozpoczynającej spotkanie ulegli Włochom 24:26, to gra na przewagi dała nadzieję na wyrównane spotkanie, które dałoby Polakom awans do play-offów i możliwość rywalizowania o medal. Tak się jednak nie stało. W pierwszym secie nasi kadrowicze zdobyli 11 punktów atakiem, 4 blokiem, natomiast popełnili 7 błędów własnych. Zawodnicy z Italii popełnili ich aż 11, jednak zdobyli więcej asów serwisowych (4).

Druga odsłona spotkania potwierdziła, że Polacy mogli postawić się włoskim rywalom. Tę partię wygrali do 22, co wyrównało szanse na wyjście z grupy z drugiego miejsca. Dwa kolejne sety były jednak gwoździem do trumny. Siatkarze znad Wisły w obu przypadkach zdobyli zaledwie 18 punktów, co dało zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego ogromne nadzieje i możliwości. Obecnie zajmują drugą pozycję. Tuż za nimi z dorobkiem ośmiu punktów jest Rosja, która jeszcze może pokrzyżować plany Włochów, ponieważ to Sborna pokonała ich w jednym z meczów grupowych. Wszystko rozwiąże się więc po decydującej rywalizacji Rosjan z Belgami.

W biało-czerwonej reprezentacji najlepiej spisał się Remigiusz Kapica, który zdobył aż 17 punktów. Mateusz Poręba zanotował za swoim koncie 11 oczek. MVP meczu został Diego Contagalli, natomiast najlepszym atakującym został Remigiusz Kapica.

Włochy - Polska 3:1 (26:24 22:25 25:18 25:18

Składy:

Polska: Nowak (2), Sawicki(3), Kosiba(1), Adamczyk(4), Kapica(17), Prokopczuk(1), Michalak, Janikowski(10), Poręba(11), Firszt (8), Grygiel(1), Szymura (libero)

Włochy: Gardini, Cortesia(11), Motzo, Panciocco, Sperotto, Recine(9), Acquarone(6), Contagalli(17), Lavia(13), Sanguinetti(3), Mosca(3), Federici (liber