Serie A: Napoli pewnie pokonuje AS Romę

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.03.2021, 22:41

Spotkanie 28. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy AS Romą a SSC Napoli zakończyło się zwycięstwem gości. Po dwóch bramkach Mertensa triumfowali oni 2:0. Piotr Zieliński rozegrał 73. minuty i zanotował dość przyzwoite zawody.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo podobnie. Przed tym meczem „Giallorossi” znajdowali się na szóstej lokacie z 50 punktami na koncie. Zawodnicy „Azzurrich” byli zaś pozycję wyżej i mieli identyczny dorobek punktowy co ich przeciwnicy. Stawka spotkania była więc bardzo duża. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Napoli wygrało 4:0, jednak w tym meczu wskazanie faworyta była bardzo trudnym zadaniem, szczególnie z powodu bardzo nierównej formy obu zespołów.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Paulo Fonsece zabrakło Juana Jesusa, Henrikha Mkhitaryana, Bruno Peresa, Chrisa Smallinga, Jordana Veretouta i Nicolo Zaniolo. Gennaro Gattuso nie mógł za to wystawić do rywalizacji Giovanniego Di Lorenzo, Faouziego  Ghoulama, Slobodana Lobotki, Andrei Petagni oraz Amira Rrahmaniego.

Od pierwszej minuty rywalizacji to goście z Neapolu przeważali i inicjatywa należała zdecydowanie do nich. Blisko zdobycia premierowej bramki byli Piotr Zieliński i Lorenzo Insigne. Sztuka ta udała się jednak dopiero w 27. minucie Driesowi Mertesnowi, który to pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Pau Lopeza. Siedem minut później neapolitańczycy prowadzili już 2:0. Po fantastycznym podaniu Mario Ruiego i zgraniu Matteo Politano, Mertens dobił piłkę do pustej bramki. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

W drugich 45 minutach obraz gry się odmienił i to Roma starała się jak najszybciej zdobyć kontaktową bramkę. Niezłą okazję miał na to Lorenzo Pellegrini w 61. minucie, ale jego strzał wylądował na słupku bramki Davida Ospiny. W ostatnich 30 minutach nie działo się praktycznie nic ciekawego i ostatecznie na Stadio Olimpico w Rzymie to Napoli triumfowało 2:0.

Wynik ten spowodował, że Napoli powiększyło przewagę nad AS Romą i ciągle bardzo dzielnie walzy o grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Dla Romy porażka ta z kolei oznacza zdecydowane oddalenie się od miejsc premiowanych grą w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/22.

AS Roma – SSC Napoli 0:2 (0:2)

Bramki: 27’ Mertens, 34’ Mertens

Roma: Lopez – Ibanez, Cristante, Mancini – Spinazzola, Diawara (70’ Villar), Pellegrini (83’ Kumbulla), Karsdorp – El Shaarawy, Pedro (67’ Perez) – Dzeko (67’ Mayoral)

Napoli: Ospina – Rui, Koulibaly, Maksimović (86’ Manolas), Hysaj – Demme, Ruiz – Insigne (86’ Bakayoko), Zieliński (73’ Elmas), Politano (73’ Lozano) – Mertens (67’ Osimhen)

Żółte kartki: 26’ Ibanez, 45+1’ Mancini, 59’ Diawara, 64’ El Shaarawy, 85’ Villar – 47’ Zieliński, 78’ Koulibaly, 90+1’ Osimhen

Sędzia: Marco Di Bello