La Liga: Sociedad zmiażdżony przez Barcelonę!
Валерий Дед/Wikimedia Commons

• Dodał: Liwia Waszkowiak
  • Data publikacji: 21.03.2021, 22:55

Wielkie emocje towarzyszące temu meczowi nie opuszczały aż do końca. Barcelona w pięknym stylu wygrała na wyjeździe z Realem Socidedad, który okazał się bezsilny wobec pędzącej lokomotywy, jaką okazała się Blaugrana.

Wraz z pierwszym gwizdkiem zarówno przyjezdni Katalończycy jak i miejscowi ruszyli do boju, by zaznaczyć swoją dominację. Barcelona z początku akcje budowała spokojnie, mając świadomość, że strata piłki w środkowej części boiska może skończyć się nieciekawie. Sociedad z kolei liczył na błąd Blaugrany, by błyskawicznie wykorzystać go na swoją korzyść. Pierwsza żółta kartka padła już w 9. minucie, gdy Martin Zubimendi sfaulował Ousmana Dembele, który miał szansę znaleźć się w obiecującej sytuacji. Barcelona była w znacznie wyższym posiadaniu piłki, nie przekładało się to jednak na bramki. Sociedad z kolei próbował wysokiego pressingu nie zamierzając siedzieć z założonymi rękami. Świetną interwencją wykazał się ter Stegen! Alexander Isak po bardzo dobrej indywidualnej akcji oddał obiecujący strzał. Piłka poleciała nisko w kierunku środka bramki, gdzie przygotowany Marc-Andre ter Stegen nie pozwolił, by futbolówka wpadła w siatkę. Barcelona nie miała możliwości zaatakowania skrzydłami, defensywa gospodarzy świetnie radziła sobie z blokowaniem akcji. W 37. minucie Barca dopięła swego! Antoine Griezmann uderzył piłkę, która wcześniej odbiła się od Remiro, tuż przy lewym słupku, tym samym zdobywając pierwszą bramkę. Goście nie musieli długo czekać na kontrę – Isak otrzymał świetną piłkę i mocno uderzył w lewy dolny róg bramki. Ter Stegen po raz kolejny wykazał się dobrym wyczuciem i skutecznie obronił strzał. Barca nie zamierzała jednak zatrzymać się przy wyniku 1:0. Pięknym uderzeniem popisał się Sergino Dest w 43. minucie. Po pięknym podaniu od Leo Messiego, Dest dotarł do pola karnego i strzelił w prawy dolny róg bramki. Pierwsza połowa dobiegła końca, a przyjezdni Katalończycy zeszli z murawy w zdecydowanie lepszych nastrojach niż gospodarze.

W drugą połowę oba zespoły weszły agresywnie. Sociedad chciał odwrócić losy spotkania, Barca nie chciała dać sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Co więcej, postanowiła pokazać jak bardzo dominują w tym meczu. W 53. minucie w dobrym miejscu znalazł się Sergino Dest. Jordi Alba zagrał w pole karne, a Dest, przy dużej dozie szczęścia, umieścił piłkę w siatce. Swoje trzy grosze, a właściwie gola, dorzucił chwilę później Lionel Messi. Świetną asystę na swoim koncie zapisał Sergio Busquets, a swoim genialnym podaniem umożliwił Argentyńczykowi celny strzał zakończony bramką. Alejandro Remiro został przelobowany i nie mógł nic zrobić. Sociedad zdawał się nie mieć pomysłu na grę, w dodatku po czwartym trafieniu Blaugrany wydawał się rozbity. Defensywa zawiodła w 71. minucie, gdy żaden z obrońców nie zareagował na świetną akcję Dembele, który po świetnym prostopadłym podaniu od Ilaixa Moriby spokojnie, lecz pewnie uderzył w prawy dolny róg bramki. Barcelona prowadziła już 5:0, a szanse na wygraną gospodarze pożegnali definitywnie. Barcelona grała naprawdę dobrze, szybko reagowała po stracie, wyprowadzała dynamiczne akcje, które w drugiej części spotkania kończyły się celnymi trafieniami. Mimo to honorowe trafienie zanotował Ander Barrenetxea Muguruza w 77. minucie, świetnym strzałem w lewy góry róg bramki. Sociedad walczył do końca, próbował wyprowadzać groźne akcje, jednakże bezskutecznie. Barcelona mimo już pewnego zwycięstwa nie zamierzała odpuścić. Autorem kolejnego świetnego trafienia okazał się Lionel Messi w samej końcówce spotkania. Po dobrej piłce Jordiego Alby, Messi zrobił sobie miejsce i pięknym strzałem zdobywa szóstego gola dla Blaugrany. Mecz zakończył się zwycięsko dla gości, a Sociedad czeka z pewnością długa rozmowa z trenerem.

Real Sociedad – FC Barcelona 1:6 (0:2)

Bramki: 77' Muguruza- 37’ Griezmann, 43’ 53’ Dest, 56’ 90' Messi, 71' Dembele

Sociedad: Remiro – Gorosabel (61’ Muguruza), Zubeldia (83' Sagnan), Le Normand, Merquelanz – Guevara, Zubimendi (72' Fernandez), Merino – Oyarzabal, Isak (83' Jon), Portu (61’ Januzaj)

Barcelona: ter Stegen – Dest (85' Trincao), Mingueza, Lenglet, Alba – de Jong, Busquets (67' Araujo), Pedri (68' Moriba) – Dembele (79' Braithwaite), Messi, Griezmann (86' Puig)

Żółte kartki: 9’ Zubimendi, 79' Zubeldia, 90+4' Fernandez – 27’ Busquets, 88' Braithwaite

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero