Tenis - WTA Monterrey: życiowy sukces Leylah Fernandez
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.03.2021, 02:37

Leylah Fernandez wygrała turniej rangi WTA 250 w Monterrey. Kanadyjka okazała się lepsza od Viktorji Golubić 6:1,6:4. Jest to dla niej pierwsze trofeum w głównym tourze.

W finale meksykańskiej imprezy znalazły się dwie nierozstawione zawodniczki: Leylah Fernandez i Viktorija Golubić. Obie tenisistki nie straciły dotychczas seta, a dodatkowo Szwajcarka musiała przechodzić dwustopniowe kwalifikacje. Starsza z pań kontynuowała dobre występy, powtarzając wynik z Lyonu, gdzie także brała udział w meczu finałowym.

Spotkanie lepiej rozpoczęła młodsza zawodniczka. Fernandez uzyskała szybkie prowadzenie 5:0 i całego seta zwieńczyła w 38. minut, wygrywając do jednego. Kanadyjka imponowała dojrzałością i zimną krwią, kiedy to trzech gemach broniła break pointów. Druga partia była bardziej wyrównana. Co prawda Fernandez ponownie szybko uzyskała przewagę przełamania, jednak Szwajcarka momentalnie się jej zrewanżowała tym samym. W dalszej części seta zawodniczki pilnowały swego podania. Przełomowy okazał się dziewiąty gem, w którym wyżej notowana z tenisistek, wykorzystała drugiego break pointa, tym samym przełamując serwis Golubić. W kolejnym gemie przypieczętowała triumf, wygrywając pierwszą piłkę meczową. Zwycięstwo pozwoli przesunąć się Kanadyjce do siódmej dziesiątki światowego rankingu.

Leylah Fernandez (CAN) - Viktorija Golubić (SUI) [Q] 6:1, 6:4