LE: Smuga uratował Górnik przed kompromitacją

• Data publikacji: 19.07.2018, 20:52

Górnik Zabrze zremisował z Zarią Balti w Mołdawii i dzięki temu awansował dalej do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europejskiej. Przed dogrywką Zabrzan uratował Daniel Smuga, który w 85 minucie strzelił wyrównującego gola.

Górnik po pierwszym meczu miał powody do obaw. Polska drużyna ledwo co wygrała u siebie z Zarią Balti, miała niewielką zaliczkę przed rewanżem, gra nie zachwycała, a na dodatek czerwoną kartkę obejrzał Żurkowski, dlatego dzisiaj nie mógł zagrać. Wszystkie obawy urzeczywistniły się już po 7 minutach gry, kiedy to Guillermo wpakował piłkę do bramki Górnika. Obrońca pokonał bramkarza przyjezdnych pięknym strzałem z dystansu i właściwie cały wysiłek włożony w zwycięstwo w Zabrzu poszedł na marne już na początku spotkania. Zaria Balti nie zamierzała się wycofywać, tworzyła kolejne sytuacje. Jednak to Górnik w 24 minucie był blisko zdobycia gola. Piłka po strzale Angulo uderzyła w spojenie bramki, a kibice mołdawscy mogli odetchnąć z ulgą. Pierwsza połowa nie była atrakcyjna dla oka, nie obfitowała w sytuacje podbramkowe.

Druga część spotkania nie zapowiadała zmiany obrazu gry. To Zaria starała się atakować i powiększyć prowadzenie. Blisko zrealizowania tego planu był Conrado, ale piłka po jego strzale tylko trafiła w słupek. Górnik mimo trzech zmian dalej wyglądał na drużynę po prostu słabszą, nie potrafiącą poradzić sobie w ofensywie. Im bliżej było końca regulaminowego czasu gry, tym gra zaostrzyła się, a sędzia musiał pokazać kilka żółtych kartek. Ciężko oglądało się końcowe minuty spotkania, bo obie drużyny miały problem nawet z dokładnymi podaniami. Najważniejsze jednak, że Jimenez przypomniał sobie jak się podaje i obsłużył dograniem Daniela Smugę, który strzelił wyrównującego gola. Dzięki temu Górnik awansował do kolejnej rundy Ligi Europejskiej, ale styl Zabrzan pozostawił wiele do życzenia.

Górnik w następnej rundzie zmierzy się z wygranym dwumeczu Trencin - Buducnost. Trencin wygrał pierwsze spotkanie 2:0.

Zaria Balti - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Guillermo 7' - 1:1 Smuga 85'

Zaria Balti: Livsit - Yermak, Dumbravanu, Silva, Guillermo, Bostan (73' Dros), Gomez Garcia, Burlacu, Conrado, Ovseannicov, Gulceac (87' Alexeev)

Górnik Zabrze: Loska - Wolniewicz, Wisniewski, Suarez, Gryszkiewicz, Ryczkowski (54' Smuga), Matuszek, Biedrzycki (73' Koj), Ambrosiewicz (59' Liszka), Angulo, Jimenez

Kartki: 65' Yermak, 78' Guillermo 30' Ambrosiewicz, 77' Koj