Piłka ręczna - Bundesliga: dwie kolejne kolejki rozegrane

• Data publikacji: 22.03.2021, 11:40

Po przerwie na kwalifikacje olimpijskie i eliminacje mistrzostw Europy wrócili rozgrywki ligowe w piłce ręcznej. Wśród nich oczywiście Bundesliga. W ostatnim tygodniu rozegrano 21. i 22. kolejkę ligi.

21. kolejka

W środę i czwartek rozegrano pierwszą kolejkę po krótkiej przerwie. Przełożony został mecz lidera z Flensburga przeciwko Bergischer. Po zwycięstwo sięgnął SC Magdeburg. Wicelider ligi wygrał w Hannowerze 29:27. Piotr Chrapkowski nie wpisał się na listę strzelców. Maciej Gębala rzucił trzy bramki w przegranym przez SC DHfK Leipzig meczu z TBV Lemgo. Gospodarze zwyciężyli 28:23. W tej kolejce nie było większych niespodzianek. Swoje mecze wygrali szczypiorniści Fuchse Berlin, THW Kiel czy Rhein-Neckar Loewen.

22. kolejka

Hitem kolejki był mecz SC Magdeburg z Fuchse Berlin, czyli drugiej i szóstej drużyny tabeli. W pierwszej połowie goście ze stolicy mieli nawet cztery bramki przewagi. Jednak na przerwę Magdeburg schodził, prowadząc 12:11. Po zmianie stron gospodarze już wyraźniej odskoczyli i zwyciężyli 29:24. Piotr Chrapkowski największe zadania spełniał w obronie, więc nie zdobył bramki. Trudne zadanie czekało SC DHfK Leipzig. Drużyna z Lipska przegrała 26:33 z Rhein-Neckar Loewen. Maciej Gębala ponownie zdobył trzy gole. Mecz Melsungen z liderem z Flensburga został przełożony.

SC DHfK Leipzig - Rhein-Neckar Loewen 26:33
SC Magdeburg - Fuchse Berlin 29:24
TSV Minden - HSC Coburg 30:21
Eulen Ludwigshafen - TBV Lemgo 24:25
TuSEM Essen - TVB Stuttgart 27:20
Frisch Auf Goppingen - TSV Hannover-Burgdorf 31:24
THW Kiel - Wetzlar 23:19
Ballingen - HC Erlangen 24:29