Koszykówka - EBLK: Lublin nadal w grze, Gorzów z awansem
Dawid Lis

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 22.03.2021, 18:40

W niedzielę i poniedziałek odbyły się kolejne spotkania ćwierćfinałowe Energa Basket Ligi Kobiet. W Bydgoszczy zwyciężyła ekipa z Lublina, dzięki czemu w tej parze rozegrany zostanie piąty mecz. W Poznaniu wygrały gorzowianki, które awansowały do najlepszej czwórki.

W sobotę we własnej hali KS Basket Bydgoszcz pokonał AZS-UMCS Lublin i wyszedł na prowadzenie 2:1 w serii do trzech zwycięstw. W niedzielę gospodynie mogły sobie zapewnić awans do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet, jednak drużyna z Lublina nie miała zamiaru łatwo odpuszczać. Lubelska Pszczółka w czwartym pojedynku zaczęła lepiej, niż dzień wcześniej, dzięki czemu miejscowe nie były w stanie szybko uzyskać wysokiej przewagi nad rywalkami. Bardzo dobrze tego dnia dysponowane były Jennifer O'Neil i Morgan Bertsch, a to powodowało, że przyjezdne nadal były w grze o zwycięstwo, schodząc na przerwę na prowadzeniu (40:37). Cierra Burdick i Shante Evans swoją skuteczną grą pod koszem nie pozwalały na powiększenie przewagi przez lubelską drużynę. Do samego końca starcie bydgoszczanek z lubliniankami było bardzo wyrównane, niemal jak dwa pierwsze spotkania tej serii. Tym razem w samej końcówce minimalnie skuteczniejsze okazały się podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka, które wyrównały stan rywalizacji. W środę w Lublinie odbędzie się piąty mecz, które zdecyduje o tym, która z drużyn zagra z VBW Arką Gdynia w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet.

W poniedziałek w Poznaniu o awans do najlepszej czwórki walczyły akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego prowadziły 2:0 po meczach u siebie i chciały już w poniedziałek zamknąć tę rywalizację. Od początku był to jednak wyrównany pojedynek, choć bardziej wyglądał na starcie Tiffany Brown i Megan Gustafson, bo niewiele punktów do dorobku drużyn dokładały ich koleżanki. Jeszcze przed przerwą gorzowianki chciały powiększyć swoją przewagę, przez moment było nawet 13 punktów różnicy (35:22), jednak miejscowe zaczęły trafiać z dystansu i tę przewagę niwelować. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników było 43:48. Po przerwie w końcu ekipa z Gorzowa zaczęła budować swoją przewagę i przed ostatnią kwartą było już 70:55 dla gości. W ostatniej ćwiartce meczu już niewiele się działo, gorzowianki kontrolowały przebieg gry i ostatecznie wygrały 80:65 i 3:0 w rywalizacji ćwierćfinałowej. Tym samym AZS Gorzów zmierzy się z CCC Polkowice w półfinale Energa Basket Ligi Kobiet.

KS Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 71:74 (21:15, 16:25, 15:11, 19:23)
Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:80 (19:26, 24:22, 12:22, 10:10)