Snooker - Tour Championship: O'Sullivan lepszy od Higginsa w ćwierćfinale
DerHexer/ Wikimedia

• Dodał: Łukasz Stopa
  • Data publikacji: 22.03.2021, 23:05

Ronnie O’Sullivan pokonał Johna Higginsa w pierwszym z ćwierćfinałowych pojedynków turnieju Tour Championship. Tym samym Anglik uzyskał awans do kolejnej rundy zawodów, w której zmierzy się z lepszym z pary Judd Trump – Barry Hawkins.

Snookerowy klasyk, na który kibice tej dyscypliny ostrzą zęby za każdym razem był pierwszym spotkaniem w Tour Championship, w którym udział bierze ośmiu najlepszych zawodników z jednorocznej listy rankingowej. Pierwsza sesja meczu rozpoczęła się lepiej dla Johna Higginsa, który wygrał otwierającą partię. Następne dwie części rywalizacji dziesięciokrotnych mistrzów świata (John Higgins – 4 tytuły mistrzowskie, Ronnie O’Sullivan – 6) zostały przypisane na koncie Anglika. Tuż przed zejściem na regulaminową przerwę szkocki snookerzysta popisał się pierwszym brejkiem ponad stupunktowym. Minisesja zakończyła się wynikiem 2:2, a po kilkunastu minutach O’Sullivan znów objął prowadzenie. Pochodzący z Wishaw Higgins doprowadził do remisu, ale ostatnie dwa frejmy sesji popołudniowej wygrał Anglik i to on przed wieczorną częścią meczu prowadził 5:3.

Początek wieczornej sesji spotkania lepiej rozpoczął się dla O’Sullivana, który powiększył prowadzenie do trzech frejmów. Szkot odpowiedział zwycięstwem w kolejnej partii, ale już po chwili to znowu Anglik prowadził 7:4. Pierwsza minisesja zakończyła się remisem i na regulaminową przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 7:5. Kilkanaście minut na ochłonięcie lepiej podziałało na O’Sullivana, który uzyskał brejk w wysokości 112 punktów. Higgins wygrał następne dwa frejmy czym zbliżył się do Anglika na zaledwie jedną partię przewagi. W szczególności piętnaste starcie w tym meczu było niezwykle interesującym. O’Sullivan prowadził już 43:0, ale Szkot popisał się wygrywającym 70-punktowym podejściem. Sześciokrotny mistrz świata przystąpił do kolejnego frejma niezwykle skoncentrowany co skutkowało kolejną setką w jego wykonaniu. Od tego momentu Higgins nie mógł pozwolić sobie na potknięcie. O ile udało mu się zwyciężyć w kolejnej partii, o tyle następna przypadła O’Sullivanowi i to on awansował do półfinału Tour Championship.

Ronnie O’Sullivan – John Higgins 10:8

16:92(72), 99(93):16, 114(72):6, 0:101(101), 89:24, 28:74(74), 69(69):22, 74:41, 102(72):1, 31:73(73), 104(56):12, 0:63, 112(112):19, 35:81, 43:70(70), 101(101):0, 12:80, 89(69):42

Łukasz Stopa – Poinformowani.pl

Łukasz Stopa

Alpejczyk niepotrafiący jeździć na nartach. Center wśród grupy przedszkolaków. Snookerzysta, który swój atak na maksymalnego brejka zakończył po pierwszej czerwonej. Lubię geografię i kryminały.