Strzelectwo - PŚ: Aneta Stankiewicz z brązem w "trzech pozycjach"

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 24.03.2021, 12:20

W znakomitej formie jest ostatnio Aneta Stankiewicz. Po bardzo dobrych występach w karabinie pneumatycznym, polska strzelczyni sięgnęła dziś po brąz w strzelaniu w trzech pozycjach na Pucharze Świata w New Delhi.

Polka bardzo dobre próby rozpoczęła od eliminacji. W pozycji klęczącej i leżącej jej dziełem były niemal bezbłędne serie. Później celnie było też w stójce, uchodzącej za najtrudniejszą z postaw. Wszystko to złożyło się na znakomity wynik 1179/1200 punktów i zasłużone pierwsze miejsce z wyraźną przewagą nad rywalkami.

W finale rywalizacja rozpoczęła się jednak od zera. Po próbach w pozycji klęczącej Stankiewicz była piąta, tę samą pozycję utrzymała po leżaku. Później nie pokazała słabości w pierwszych dziesięciu próbach stójki, co momentalnie wywindowało ją na pozycję wiceliderki. Do końca Polka walczyła o srebro ze Szwajcarką Christen i mimo, że tę batalię przegrała, może być bardzo zadowolona ze swojego występu w New Delhi.

Brąz w trzech pozycjach był drugim krążkiem Polki na imprezie w Indiach. Wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium z drużyną pneumatyka i otarła się o medal w mikstach.

O podobnych sukcesach pomarzyć może na razie pistoletowa część kadry. Po dzisiejszej drugiej części eliminacji do pistoletu sportowego Joanna Wawrzynowska spadła na 11. pozycję. Tuż za nią uplasowały się Agnieszka Korejwo i Julita Borek.