Liga Mistrzów CEV - półfinał: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań [ZAPIS LIVE]
PI0TR SUMARA/PLS

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 24.03.2021, 20:30

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma historyczną szansę na znalezienie się w wielkim finale Ligi Mistrzów CEV. ZAKSA w pierwszym meczu półfinałowym po emocjonującym pojedynku pokonała 3:2 ekipę Zenitu Kazań. Podopieczni Nikoli Grbicia mają dużą zaliczkę przed drugim pojedynkiem z rosyjską drużyną, ale żeby "postawić kropkę na i" najlepsze będzie zwycięstwo w środowym meczu. Rewanżowe starcie kędzierzynianie rozegrają na własnym terenie o godz. 18:00. Na naszą relację z tego wydarzenia zapraszamy tuż przed rozpoczęciem spotkania!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Zenit Kazań 2:3 (17:25, 25:16, 25:21, 28:30, 18:20)

ZŁOTY SET: 15:13

Relacja na żywo

Dziękujemy, że byliście z nami podczas tej siatkarskiej uczty! Od razu zapraszamy na relację z meczu finałowego z udziałem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Przeciwnikiem ZAKSY w finale będzie zwycięzca pary Sir Safety Conad Perugia - Itas Trentino.

Ależ to były emocje! Obie drużyny walczyły ile mogły, obie miały wzloty i upadki, ale to ZAKSA cieszy się z udziału w wielkim finale Ligi Mistrzów. Zawodnicy z Kędzierzyna po raz kolejny pokazali, że potrafią mobilizować się w decydujących momentach!

Statuetka MVP dla Kamila Semeniuka!

15:13 - ALEKSANDER ŚLIWKA! ZAKSA zwycięża złotego seta i melduje się w finale!!!

14:13 - Punktuje Woronkow i ponownie reague Grbić. ZAKSIE brakuje jednego punktu!

14:12 - Kolejna zepsuta zagrywka Zenitu! Piłka meczowa dla ZAKSY!

13:12 - Czas bierze Alekno, a po nim polską ekipę bombarduje Michajłow.

13:11 - Po przerwie nie myli się Wolwicz, ale za to błąd w serwisie N'gapetha!

12:10 - Niestety odrabiają siatkarze Zenitu i o czas prosi Grbić.

12:8 - Wymiana skutecznych akcji, najpierw Woronkow, potem Kaczmarek! Trzech punktów brakuje do spełnienia marzeń Mistrzów Polski!

11:7 - N'gapeth zdobywa "oczko" mocną ofensywą, ale po raz kolejny Olek Śliwka!

10:6 - Rosyjski przyjmujący przestrzela na zagrywce!

9:6 - Ponownie Woronkow ponad blokiem kędzierzynian.

9:5 - Tym razem skuteczny Woronkow, ale odpowiada mu Olek Śliwka!

8:4 - Myli się Fiodor Woronkow! Czteropunktowe prowadzenie ZAKSY przy zmianie stron!

7:4 - Kamil Semeniuk dorzuca asa serwisowego! Trzy punkty przewagi ekipy z Kędzierzyna, na które czasem reaguje Alekno.

6:4 - Dwa razy z rzędu skutecznie David Smith!

4:4 - N'gapeth serwuje w aut! Niestety nie myli się Woronkow, odkąd wszedł na boisko to świetnie spisuje się Rosjanin.

3:3 - Jeszcze raz Semeniuk! Ale Michajłow dziś kończy niemal wszystko.

2:2 - Po raz kolejny Francuz, ale Semeniuk mocno z lewego skrzydła.

1:1 - Tą decydującą partię rozpoczyna atakiem N'gapeth, ale myli się Wołkow na zagrywce.

ZŁOTY SET

ZAKSA przegrywa rewanżowy mecz 2:3, ale to jeszcze nie koniec! Polska drużyna już nieraz pokazała, że potrafi zachować zimną krew w decydujących momentach. Przed nami złoty set i bezpośrednia walka o finał!

18:20 - Myli się Jakub Kochanowski... Zenit Kazań zwycięża cały mecz i doprowadza do złotego seta.

18:19 - Śliwka popisuje się mocnym atakiem, ale Woronkow oddaje tym samym.

17:18 - Tym razem w aut francuski przyjmujący, ale Michajłow się nie myli...

16:17 - Łukasz Kaczmarek skutecznie atakuje! Nie myli się jednak również N'gapeth!

15:16 - Ponownie myli się ZAKSA i to Zenit ma piłkę meczową!

15:15 - Kamil Semeniuk nieszczęśliwie w aut!

15:14 - Za to Woronkow trafia w siatkę! Czas dla Władimira Alekny.

14:14 - Michajłow jednak się nie myli i gramy dalej!

14:13 - Efektownie Semeniuk i piłka meczowa dla ZAKSY!

13:13 - Niestety w siatkę wpada Semeniuk, a Michajłow zdobywa punkt zagrywką. Ponownie szykuje się nerwowa końcówka i czas bierze grbić.

13:11 - Omija blok Łukasz Kaczmarek!

12:11 - Nie do zatrzymania jest Maksim Michajłow w tym secie i Nikola Grbić reaguje przerwą.

12:10 - Błąd serwisowy Davida Smitha daje kolejny punkt rywalom, ale ponownie skutecznie Olek Śliwka! Po raz kolejny wielkie emocje w końcówce.

11:9 - Po raz kolejny rosyjski atakujący bombarduje polski zespół, ale odpowiada mu Aleksander Śliwka!

10:8 - Świetnie odpowiada David Smith, a Semeniuk serwuje asa!

8:8 - Ponownie Michajłow, w tej partii to głównie on atakuje w Kazaniu. Do tego blok dodaje N'gapeth i już mamy remis.

8:6 - Myli się niestety na zagrywce Kochanowski, ale za to bezbłędnie Kaczmarek!

7:5 - ZAKSA wychodzi na prowadzenie! Najpierw skutecznie Semeniuk, a potem Smith.

5:5 - Wpada w siatkę Woronkow, ale ponownie atakuje Michajłow.

4:4 - Wolwicz nie trafia, ale za to jego kolega Michajłow już tak.

3:3 - Oszukał potrójny blok Maksim Michajłow, ale nie myli się też Łukasz Kaczmarek.

2:2 - N'gapeth cieszy się ze skutecznego ataku, ale Butko serwuje w aut.

1:1 - Po raz kolejny rozpoczynamy wymianą punktowych akcji obu drużyn.

POCZĄTEK 5. SETA

Najwyższa mobilizacja i pełne zaangażowanie obu drużyn - tak można podsumować czwartą odsłonę. Przed nami tie-break, czy ZAKSA zakończy dzisiejszy mecz zwycięstwem, czy jednak Zenit doprowadzi do złotego seta? Odpowiedź na te pytania już za kilkanaście minut!

28:30 - N'gapeth popisuje się asem serwisowym, a Semeniuk zatrzymany przez rywali. Wyszarpują tę partię siatkarze Zenitu.

28:28 - Ponownie tym razem Michajłow, ogromne emocje w końcówce!

28:27 - Ponownie Kamil Semeniuk! Kontrowersje przy tej akcji, ale wynik utrzymany.

27:27 - Semeniuk serwuje rywalom mocny atak, ale Michajłow też się nie myli!

26:26 - Skutecznie również Earvin N'gapeth.

26:25 - Aleksander Śliwka z lewego skrzydła omija podwójny blok!

25:25 - Niestety Michajłow rekompensuje poprzedni błąd świetnym atakiem.

25:24 - Maksim Michajłow psuje zagrywkę w tym decydującym momencie!

24:24 - Również solidnie blokuje Woronkow, będzie walka na przewagi!

24:23 - David Smith znowu świetnie w bloku! Piłka meczowa dla ZAKSY!

23:23 - Myli się niestety Łukasz Kaczmarek, a po nim Semeniuk atakuje w aut. Wyrównuje Zenit Kazań i ostatni czas wykorzystuje Grbić.

23:21 - Tym razem reaguje Alekno, ale po przerwie David Smith blokuje francuskiego przyjmującego!

22:21 - Po przerwie N'gapeth posyła bombę na zagrywce, ale Semeniuk trafia z bardzo trudnej piłki!

21:20 - Punktuje tym razem Michajłow, ale myli się Kaczmarek. Nerwowy koniec tej być może decydującej partii. Grbić prosi o przerwę.

21:18 - Seria pomyłek w drużynie gości, odskakuje ZAKSA w końcówce!

19:18 - Wymiana zepsutych zagrywek po obu stronach.

18:17 - W tej odsłonie cały czas gra toczy się punkt za punkt. Kochanowski atakuje, ale potem przestrzela Śliwka.

17:16 - Blok-aut siatkarzy Zenitu, ale niestety Smith psuje zagrywkę.

16:15 - Seria skutecznych ataków po stronie gości. Zenit nie zamierza odpuszczać.

16:13 - Semeniuk dokłada punkt zagrywką!

15:13 - Wołkow atakuje w taśmę i ponownie ZAKSA wychodzi na prowadzenie!

14:13 - Po czasie myli się polski atakujący, ale to samo robi Surmaczewski.

13:12 - Kaczmarek serwuje asa i Alekno prosi o przerwę.

12:12 - Myli się tym razem Jakub Kochanowski na zagrywce, ale kolejne "oczko" zdobywa Semeniuk.

11:11 - Nieudana wystawa Toniuttiego i N'gapeth wpycha piłkę na stronę ZAKSY. Jednak Kochanowski skutecznie atakuje.

10:10 - Cały czas obie drużyny idą "ramię w ramię".

9:9 - Ponownie skutecznie Woronkow, ale Kochanowski też się nie myli.

8:8 - Woronkow serwuje asa, ale Śliwka odpłaca atakiem.

7:7 - Smith najpierw zdobywa punkt atakiem, ale potem serwuje w siatkę.

6:6 - Wołkow skutecznie po stronie rywali, a po długiej akcji Śliwka atakuje w aut. Kontrowersje po tej akcji i żółta kartka dla Nikoli Grbicia.

6:4 - Autowy blok siatkarzy z Kazania i świetny atak Kaczmarka. ZAKSA buduje przewagę!

4:4 - Świetne przyjęcie Śliwki, a Kaczmarek kończy mocnym atakiem. Jednak po drugiej stronie Woronkow również się nie myli.

3:3 - Kolejny punkt Śliwki, ale Kochanowski serwuje w aut.

2:2 - Ponownie Olek Śliwka z prawej strony, ale oddaje N'gapeth.

1:1 - Na początek wymiana skutecznych ataków Śliwki i N'gapetha.

POCZĄTEK 4. SETA

2:1 to obecny wynik meczu i to ZAKSA jest bliżej awansu do wielkiego finału!

25:21 - Kamil Semeniuk kończy tę partię!

24:21 - Emocje w końcówce! Myli się Kaczmarek w serwisie, a Wołkow skutecznie punktuje. Czas dla Nikoli Grbicia.

24:19 - Aut Woronkowa daje piłkę setową ZAKSIE!

23:18 - Butko psuje zagrywkę, a Kaczmarek mocnym atakiem daje ZAKSIE kolejne "oczko".

21:18 - Jakub Kochanowskie nie myli się w ataku, ale Wolwicz również punktuje.

20:17 - Po drugiej stronie odpowiada Maksim Michajłow.

20:16 - Po przerwie skutecznie atakuje Semeniuk!

19:16 - Trafiony Olek Śliwka przez N'gapetha. Zmniejsza się przewaga ZAKSY i trener Grbić bierze czas.

19:15 - Zenit jeszcze goni w końcówce.

19:13 - Tym razem myli się na zagrywce Semeniuk, ale błąd popełnia też N'gapeth.

18:12 - Świetny pipe Aleksandra Śliwki!

17:12 - Kolejny raz Kamil Semeniuk, świetna gra naszego przyjmującego. Jednak również skutecznie atakuje Wolwicz.

16:11 - Udany atak Woronkowa i błąd w ataku Davida Smitha, Zenit jeszcze walczy.

16:9 - Kamil Semeniuk po bloku i as serwisowy Kochanowskiego! Nie do zatrzymania jest ZAKSA w tej partii!

14:9 - Po rękach uderza N'gapeth, ale skutecznie również Kaczmarek.

13:8 - Jednak aut, zmiana wyniku.

14:7 - Dwa asy serwisowe Aleksandra Śliwki!

12:7 - Myli się N'gapeth! Czas dla Alekny i duża przewaga Mistrzów Polski!

11:7 - Kolejny błąd Zenitu na zagrywce, a Kaczmarek blokuje siatkarzy z Kazania. Ponownie rozpędza sią ZAKSA!

9:7 - Tym razem Bednorz myli się w zagrywce, ale już bezbłędnie N'gapeth w ofensywie.

8:6 - David Smith serwuje asa! Jednak atakiem odpowiada Bartosz Bednorz.

7:5 - Ponownie nie myli się Kaczmarek, a Bartosz Bednorz błędem w ataku daje dwa "oczka" przewagi ZAKSIE!

5:5 - Semeniuk obija blok rywali, ale po drugiej stronie skutecznie Wołkow. Cały czas punkt za punkt grają obie ekipy.

4:4 - Ależ akcja Łukasza Kaczmarka, ale rosyjski atakujący ponownie jest nie do zatrzymania.

3:3 - Ponownie Kamil Semeniuk, ale fenomenalnie gra również Maksim Michajłow.

2:2 - Semeniuk i ponownie Michajłow wymieniają się świetnymi akcjami.

1:1 - Bednorz rozpoczyna błędem serwisowym, ale za to skutecznie Michajłow w ataku.

POCZĄTEK 3. SETA

Rozpędzili się siatkarze ZAKSY w drugim secie. Wspaniale funkcjonowało przyjęcie, a mocny blok dał wiele punktów polskiej ekipie. Teraz to Zenit ma kłopoty, a ZAKSA gra w swoim dobrym stylu.

25:16 - Łukasz Kaczmarek efektownie kończy drugą odsłonę!

24:15 - Ponownie Kochanowski, a piłkę setową zdobywa blokiem Łukasz Kaczmarek!

22:15 - Seria błędów po stronie gospodarzy, ale wciąż ogromna przewaga.

22:13 - Tym razem atakuje N'gapeth, ale Kochanowski swobodnie punktuje ze środka.

21:12 - Znakomicie Olek Śliwka! ZAKSA szaleje w tym secie!

20:12 - Atakuje Wołkow, ale psuje serwis Woronkow, który wszedł na boisko.

19:11 - David Smith najpierw atakuje z przesuniętej krótkiej, a następnie dokłada do tego asa! Duże problemy Zenitu Kazań.

17:11 - Z lewej flanki fenomenalnie Semeniuk, ale wciska piłkę między blokujących Michajłow.

16:10 - Smith dokłada kolejny punkt, ale myli się Kaczmarek na serwisie.

15:9 - To jest ta ZAKSA, którą znamy! Świetna akcja Kamila Semeniuka, a dodatkowo myli się Bednorz. Czas dla Władimira Alekny.

13:9 - Błąd dotknięcia siatki przez Davida Smitha, ale wspaniale do Kaczmarka dograł Toniutti i atakujący kończy.

12:8 - Francuz mocno w ataku, ale Zenit ma ogromne problemy z zagrywką.

11:7 - Wołkow atakuje z krótkiej, ale równie świetnie Śliwka.

10:6 - Tym razem polski przyjmujący psuje zagrywkę, a N'gapeth myli się w ofensywie. ZAKSA powiększa przewagę!

8:6 - Michajłow teraz myli się na zagrywce, ale Bartosz Bednorz atakuje w punkt.

7:5 - Kaczmarek tym razem zagrywkę rekompensuje atakiem, ale Wołkow również skutecznie.

6:4 - Myli się Maksim Michajłow, ale tym razem Kaczmarek przekracza linię zagrywki.

5:3 - ZAKSA wychodzi na prowadzenie! Autowy atak Bednorza i as Kaczmarka.

3:3 - Wymiana skutecznych ataków Kaczmarka i Michajłowa

2:2 - Błąd serwisowy Wołkowa, ale tym razem skuteczna gra N'gapetha.

1:1 - Zablokowany Earvin N'gapeth, ale skutecznie Maksim Michajłow.

POCZĄTEK 2. SETA

Pierwsza odsłona to nie była dobra gra naszej drużyny, ale ZAKSA wiele razy pokazywała, że potrafi walczyć do końca.

17:25 - Atak autowy Smitha kończy tę partię na korzyść gości.

16:24 - Rosyjska drużyna zbliża się do zwycięstwa w tym secie.

16:22 - Myli się Toniutti na zagrywce, natomiast skutecznie Semeniuk.

15:21 - Powoli rozpędzają się siatkarze z Kędzierzyna i walczą punkt za punkt, ale przewaga Zenitu jest ogromna.

14:20 - Niestety Semeniuk myli się na zagrywce, ale Śliwka popisuje się w ofensywie.

13:19 - Bednorz znów popisuje się atakiem, ale odpowiada ponownie Smith.

12:18 - Skutecznie atakują Semeniuk i Smith po stronie gospodarzy, ale duże straty kędzierzynian.

10:18 - Kolejna seria punktowa dla Zenitu, powiększają przewagę Rosjanie.

10:16 - Świetny atak Śliwki i kędzierzynianie jeszcze walczą.

9:15 - Blok Wolwicza, ale błąd Wołkowa przełamuje brak punktów dla ZAKSY.

8:14 - Fenomenalny początek Zenitu i problemy ZAKSY. Wynik już znacznie się rozjeżdża i Grbić prosi o drugą przerwę.

8:12 - Bronią się kędzierzynianie ale Michajłow obecnie jest nie do zatrzymania. W kolejnej akcji jednak atakuje też Kaczmarek.

7:11 - As serwisowy Michajłowa, ale Śliwka oddaje atakiem.

6:10 - Mimo iż ZAKSA walczy to Michajłow pewnie atakuje.

5:9 - Mocno atakuje Bednorz, a punktowym blokiem daje już czwarte "oczko" przewagi gościom. Czas dla Nikoli Grbicia.

5:7 - Myli się Bednorz w ofensywie, ale w kolejnej akcji już poprawia swoją skuteczność.

4:6 - ZAKSA nie pozwala zbudować wyższej przewagi rywalom.

3:5 - Myli się Butko, ale ponownie skuteczny francuski atakujący. Zenit utrzymuje dwupunktową przewagę.

2:4 - Kuba Kochanowski popisuje się świetnym atakiem, ale Bednorz robi to samo.

1:3 - N'gapeth po raz kolejny, a potem skuteczny blok na Śliwce.

1:1 - Kiwka N'gapetha daje pierwszy punkt Zenitowi, ale myli się Bednorz na serwisie.

SKŁADY ZAKSA: Śliwka, Kaczmarek, Kochanowski, Toniutti, Semeniuk, Smith; Zenit: Wolwicz, Wołkow, Bednorz, N'gapeth, Michajłow, Butko

Jeszcze tylko oficjalny hymn Ligi Mistrzów i rozpocznie się siatkarska uczta! Trzymajmy kciuki za ekipę ZAKSY!

Przypomnijmy, żeby ZAKSA cieszyła się z wielkiego finału musi wygrać dzisiejszy mecz. Ewentualna przegrana 2:3 doprowadzi do złotego seta i polska drużyna wciąż będzie miała szansę na awans.

Już za kilka minut pierwszy gwizdek i wielkie siatkarskie emocje!

Relacja na żywo rozpocznie się tuz przed godziną 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.