Skoki narciarskie - PŚ: Ryoyu Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 24.03.2021, 17:10

W zakończonych przed chwilą kwalifikacjach do jutrzejszego turnieju indywidualnego zaliczanego do Pucharu Świata w lotach narciarskich najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzecie miejsce Bor Pavlovcic. Najlepszy z Polaków - Andrzej Stękała zajął piąte miejsce.

Za nami przedostatnie w sezonie 2020/2021 kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata. Wyjątkowo w Planicy ujrzymy nie trzy, a cztery konkursy. Jeden drużynowy i trzy indywidualne. Ostatni tydzień rywalizacji dla fanów skoków zaczął się więc już w środę.

Kwalifikacje standardowo poprzedziły dwie serie treningowe. Obie padły łupem Michaela Hayboecka. Austriak skoczył na treningach na odległość 241,5 m oraz 239,5 m. W kwalifikacjach nie poleciał już tak spektakularnie, ale pomimo tego zajął dobre dziewiąte miejsce.

Ryoyu Kobayashi zwyciężył kwalifikacje dzięki lotu na odległość 229 metrów. Najdalej poleciał jednak Naoki Nakamura. Japończyk skoczył 236 metrów, jednak skakał z wyższej, bo czternastej belki podczas, gdy czołówka skakała z belki trzynastej.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Halvor Egner Granerud skoczył 203,5 metra i zajął dopiero 28 miejsce. Przypomnijmy, że Norweg zapewnił już sobie zwycięstwo w rozgrywkach w tym sezonie.

Do pierwszej serii jutrzejszego konkursu awansowało pięciu z sześciu polskich zawodników. Jedynym, który nie przebrnął przez kwalifikacje okazał się Klemens Murańka. Zawodnik Wisły Zakopane zajął 49 miejsce skacząc 202 metry. Najdalej z Polaków skoczył Dawid Kubacki - 228 metrów. Z niezłej strony zaprezentowali się także Andrzej Stękała (226,5 metra), Piotr Żyła (220 metrów) oraz Jakub Wolny (219,5 metra). Nieco bliżej skoczył Kamil Stoch (205 metrów), ale obniżenie belki dało mu wystarczającą bonifikatę żeby uzyskać awans do czwartkowych zawodów.