Fiba Europe Cup: Anwil odpada w 1/8 finału
Andrzej Romański/EBL

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 24.03.2021, 19:04

Anwil Włocławek przegrał w meczu 1/8 finału rozgrywek FIBA Europe Cup z zespołem  Iraklisu i tym samym odpadł z rozgrywek. Zespół Iraklisu dzięki  zwycięstwu dołączył do grona ośmiu najlepszych zespołów, w którym znajduje się min. Stal Ostrów Wielkopolski. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Ironii Ness Ziona - Kijów Basket.

Faworytem pierwszego środowego spotkania był szósty zespół tego sezonu ligi greckiej. Anwil z kolei sukces w tym sezonie może odnieść jedynie w Europie, ponieważ rywalizacje w lidze może spisać na straty. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Greków. W połowie pierwszej kwarty prowadzili 11:5, a gra ofensywna zespołu z Włocławka nie zachwycała. Od tego momentu wszystko się zmieniło i kontrolę nad spotkaniem przejął Anwil. Świetnie dysponowany był Artur Mielczarek, który zdobył w pierwszej odsłonie spotkania 10 punktów. Włocławianie od końcówki pierwszej kwarty prowadził kilkoma punktami i nie dał się dogonić do końca pierwszej połowy, która zakończyła się ośmiopunktową przewagą skazywanego na porażkę zespołu z Kujaw.

Trzecia kwarta zaczęła się bardzo dobrze dla Iraklisu. Rzuty zaczęły wpadać seriami. W połowie tej części spotkania nie było już śladu po prowadzeniu Anwilu, które oscylowało pod koniec drugiej kwarty w granicach dziesięciu punktów. Grecki zespół zdobył w tej kwarcie aż 34 punkty, czyli więcej niż przez całą pierwszą połowę. Przed ostatnią odsłoną meczu mieliśmy rezultat około remisowy. Jako pierwsi przewagę wypracował zespół Iraklisu. W pewnym momencie wynosiłą już dziewięć punktów. Anwil jednak nie składał broni. Na trzy minuty przed końcem koszykarze trenera Woźniaka wyszli na prowadzenie 79:77. W tym momencie włocławianie zablokowali się strzelecko. Drużyna Iraklisu odseparowała się na bezpieczne prowadzenie i "dowiozła" prowadzenie do końca. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86:81 dla Iraklisu. Po stronie Anwilu najaktywniejszym graczem był Curtis Jerrells, autor 18 punktów, w tym czterech trafień dystansowych.

Iraklis BC - Anwil Włocławek 86:81 (15:19, 15:19, 34:23, 22:20)

Iraklis BC: Hanlan 22, Ebanks 18, Suggs 12, Hagins 9, Enechionyia 8, Hatcher 7, Kavvadas 7, Sarikopoulos 3, Schizas, Verginis, Fillios, Gkiouzelis

Anwil: Jerrells 18, Mielczarek 18, Dykes 15, Washington III 13, Radic 10, Jones 4, Zamojski 3, Janiak, Tomaszewski, Komenda