Snooker - Tour Championship: pewne zwycięstwo Selby'ego
DerHexer/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 24.03.2021, 22:23

Mark Selby awansował do półfinału turnieju w walijskim Newport. Anglik w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonał swojego rodaka, Kyrena Wilsona - 10:3. Trzykrotny mistrz świata w następnej fazie zmierzy się z Neilem Robertsonem.

Środową rywalizacje w Tour Championship lepiej rozpoczął młodszy z Anglików. Bardzo szybko na przegranego frejma odpowiedział Mark Selby, który w drugiej partii popisał się trzycyfrowym brejkiem. 37-latek w następnej części był dużo bardziej skuteczny, dzięki czemu na pierwszą 20-minutową przerwę schodził z prowadzeniem. Krótki odpoczynek wpłynął pozytywnie na Kyrena Wilsona, który po regulaminowej przerwie rozpoczął od pewnie wygranej partii. Ponownie jednak do głosu doszedł Selby i po raz drugi objął prowadzenie różnicą dwóch frejmów. W kolejnej odsłonie meczu wszystko wskazywało na zwycięstwo Wilsona, ale 29-letni Anglik pudłując prostą czerwoną dał szansę swojemu przeciwnikowi. Selby najpierw doprowadził do wyrównania punktowego, a w późniejszej części dokończył "kradzieży" tej partii. Trzykrotny mistrz świata dołożył na swoje konto kolejnego frejma i prowadził po pierwszej sesji różnicą czterech partii.

Już na samym początku części wieczornej "Jester from Leicester" potwierdził swoją wysoką formę i podwyższył prowadzenie w tym spotkaniu. W 10. frejmie passę czterech z rzędu przegranych partii przerwał Wilson, który wygraną przypieczętował 75 punktami w jednym podejściu. Finalnie okazała się to ostatnia wygrana partia przez niżej notowanego snookerzystę. Selby w ostatnich trzech partiach nie dał szans swojemu rywalowi i to 37-letni Anglik zameldował się w półfinale rozgrywek w Newport. Wilson tym samym zapisał na swoje konto siódmy przegrany pojedynek z rzędu. Mark Selby w półfinałowym pojedynku podejmie jedynaka z Antypodów w Main Tourze - Neila Robertsona.

Mark Selby - Kyren Wilson 10:3

8:69, 113(109):24, 81(81):0, 87(54):22, 0:91(83), 81(81):0, 71:50(50), 67(67):49, 84(84):0, 46:75(75), 74(54):5, 88(88):5, 65(55):22