Snooker - Tour Championship: sensacyjne zwycięstwo Hawkinsa
Martin Rulsch/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 26.03.2021, 00:14

Pierwsza część zmagań Tour Championship dobiegła końca. Na placu boju o końcowy triumf pozostało czterech snookerzystów, a ostatnie miejsce w półfinale zagwarantował sobie Barry Hawkins, który w ćwierćfinałowym pojedynku niespodziewanie pokonał Judda Trumpa. W kolejnym meczu Hawkins podejmie Ronniego O'Sullivana.

Niespodziewanie początek spotkania należał do starszego z Anglików. Barry Hawkins objął prowadzenie 2:0, a Judd Trump był zmuszony gonić wynik od samego początku pojedynku. Lider światowego rankingu w kolejnej części grał dużo konsekwentniej, co pozwoliło mu najpierw wygrać premierową partię w turnieju, a po chwili po brejku w wysokości 119 punktów, wyrównać stan meczu. W przeciwieństwie do Trumpa, bardzo dobrze 20-minutowa przerwa podziałała na Hawkinsa. Były wicemistrz świata najpierw wygrał dwie wyrównane partię, a w kolejnej pokusił się o wygrywającego brejka. Trump w sesji popołudniowej zdołał jeszcze wygrać jednego frejma, ale to pozwoliło mu jedynie na zmniejszenie strat.

Do sesji wieczornej "The Hawk" przystępował z dwufrejmowym zapasem. Mniej utytułowany gracz otworzył drugą część spotkania w najlepszy sposób - wygrywając partię trzycyfrowym podejściem. Hawkins w kolejnej odsłonie poszedł za ciosem i wyraźnie zbliżył się do awansu. Wyższy bieg jednak od tego momentu wrzucił Trump, który sięgnął po trzy frejmy z rzędu, jednocześnie zbliżając się na odległość jednej partii do swojego rodaka. Wtedy ponownie słabszy moment "Juddernauta" wykorzystał 41-latek i wychodząc na prowadzenie 9:6 był jedną nogą w półfinale rozgrywek. Judd Trump zdołał jeszcze uratować się w kolejnej partii, ale w frejmie numer 17 Barry Hawkins przypieczętował swoją wygraną.

Judd Trump - Barry Hawkins 7-10

45:76(70), 0:90(90), 74:11, 124(119):6, 7:56, 56:66, 0:63(63), 98(98):0, 0:121(121), 0:73, 71:52, 110(64):0, 86(86):0, 0:78, 41:73(61), 94(94):45, 37:68