Piłka nożna - el. MŚ: Włochy lepsze od Irlandii Północnej
Piotr Drabik / Flickr.com

• Data publikacji: 25.03.2021, 22:34

W czwartek, 25 marca, rozegrano kolejne mecze 1. kolejki elimiacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Na Stadio Ennio Tardini w Parmie reprezentacja Włoch podejmowała Irlandię Północną. Lepsi okazali się Włosi, którzy wygrali 2:0. Bramki zdobywali Domenico Berardi i Ciro Immobile.

Od początku meczu dominowali Włosi. W 14. minucie Alessandro Florenzi (Włochy) posłał wysokie podanie do Domenico Berardiego (Włochy), który po przyjął piłkę i mocnym, płaskim strzałem w prawą stronę bramki pokonał Bailey'a Peacocka-Farrella (Irlandia Płn.). Kilka minut później okazję miał Emerson (Włochy), który główkował z bardzo dobrej pozycji, ale jego uderzenie przeleciało daleko oboklewego słupka.

W 21. minucie Gavin Whyte (Irlandia Płn.) otrzymał ładne podanie i huknął z krawędzi pola karnego, ale jego próba została zablokowana przez jednego z obrońców gospodarzy. W kolejnych minutach na boisku działo się niewiele. Dopiero w 39. minucie Włosi przeprowadzili fantastyczną drużynową akcję, którą strzałem zakończył Ciro Immobile (Włochy). Piłka przeleciała obok bramkarza Irlandii Północnej i wpadła do siatki przy lewym słupku.

W drugiej połowie dopiero po dziesięciu minutach mieliśmy groźną sytuację. Michael Smith (Irlandia Płn.) otrzymał wysokie podanie w pole karne, ale jego strzał bez problemów obronił Gianluigi Donnarumma (Włochy). W kolejnych minutach na boisku nie działo się za dużo. Dopiero w 89. minucie Włosi stworzyli bardzo niebezpieczną sytuację. Immobile minął obrońców rywala i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał przeleciał obok lewego słupka.

Włochy - Irlandia Północna 2:0 (2:0)
Bramki: 14' Berardi, 39' Immobile
Włochy: Donnarumma - Emerson (75' Spinazzola), Chiellini, Bonucci, Florenzi - Veratti, Locatelli (84' Pessina), Pellegrini (63' Barella) - Insigne (84' Grifo), Immobile, Berardi (75' Chiesa)
Irlandia Płn.: Peacock-Farrell - Dallas, J. Evans, Cathcart, Smith - McNair - McCann (78' Thompson), Davis, C. Evans (46' Saville) - Magennis (78' Lafferty), Whyte (64' Lavery)
Żółte kartki: 48' Saville, 90+4' Thompson
Sędzia: Ali Palabiyik (Turcja)