Piłka Nożna - el. MŚ: Niemcy udanie rozpoczynają eliminacje
Steffen Prößdorf/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 25.03.2021, 22:55

Spotkanie 1. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata grupy J strefy europejskiej pomiędzy Niemcami a Islandią zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po bramkach Goretzki, Havertza i Gundogana triumfowali oni 3:0.

Ostatni raz oba zespoły spotkały się podczas eliminacji do Euro 2004. Pewnie wygrali wtedy Niemcy, aż 3:0. Również w tym meczu nasi zachodni sąsiedzi byli zdecydowanym faworytem. Na ich korzyść przemawiał również fakt, że w rankingu FIFA są na trzynastej lokacie, zaś ich przeciwnicy znajdują się na 46. lokacie.

Już od pierwszych minut to Niemcy mieli zdecydowaną przewagę i już w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Podanie Serge’a Gnabry’ego pewnym uderzeniem wykończył Leon Goretzka. Cztery minuty później Niemcy prowadzili już 2:0. Tym razem Hannesa Halldorssona pokonał Kai Havertz. Kolejne minuty to dobra gra gospodarzy i kilka niezłych okazji na podwyższenie wyniku. Pomimo tego, że zespół islandzki praktycznie nie istniał na placu gry wynik w pierwszych 45 minutach nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie gra wyglądała bardzo podobnie jak w pierwszej, chociaż Islandczycy mieli trochę więcej do powiedzenia. W 56. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Ilkay Gundogan, który fantastycznie uderzył zza pola karnego. Do końca meczu Niemcy mieli jeszcze kilka niezłych okazji, ale wynik w Duisburgu nie uległ już zmianie.

Wynik ten spowodował, że Niemcy udanie rozpoczęli marsz po awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dla Islandii porażka ta z kolei oznacza to, że w kolejnych meczach muszą zacząć poważnie punktować.

Niemcy – Islandia 3:0 (2:0)

Bramki: 3’ Goretzka, 7’ Havertz, 56’ Gundogan

Niemcy: Neuer – Can, Ginter, Rudiger, Klostermann – Gundogan, Kimmich, Goretzka (71’ Neuhaus) – Havertz (79’ Musiala), Gnabry (86’ Younes), Sane (79’ Werner)

Islandia: Halldorsson – Magnusson, Arnason, Ingason, Sampsted – Gunnarsson – Traustason (71’ Sigurdsson), Palsson (89’ Skulason), Sigurjonsson (40’ Gudmundsson), Bjarnason – Bodvarsson (89’ Sigthorsson)

Żółte kartki: 48’ Havertz – 56’ Arnason, 65’ Gudmundsson,

Sędzia: Srdan Jovanović