NHL: zmienne szczęście liderów

• Data publikacji: 26.03.2021, 09:47

Dzisiaj na lodowiskach najlepszej hokejowej ligi świata (NHL) mieliśmy okazję oglądać liderów wszystkich dywizji. Swoje mecze wygrali Toronto Maple Leafs i New York Islanders, a przegrali Vegas Golden Knights i Tampa Bay Lightning.

Najlepszy zespół Dywizji Wschodniej, New York Islanders zmierzył się na wyjeździe z czwartym w tabeli Boston Bruins. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po bramkach Karsona Kuhlmana i Stevena Kampfera (w przewadze) po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Po tej części spotkania doszło do zmiany w bramce Bruins. Kontuzjowanego Tuukkę Raska zmienił Jarosław Halak. Islanders wyrównali za sprawą Jeana-Gabriela Pageaua i Josha Baileya. W końcówce podstawowego czasu gry działo się jeszcze wiele. Zespół z Nowego Jorku objął prowadzenie po trafieniu Olivera Wahlstroma. Niecałą minutę później wyrównał Anders Bjork i doszło do dogrywki. Zwycięstwo Islanders na początku dogrywki dał Anthony Beauvilier.

Boston Bruins - New York Islanders 3:4 (2:0, 0:1, 1:2, 0:1) po dogrywce

Po dogrywce wygrali także hokeiści Toronto Maple Leafs. Pod koniec pierwszej tercji meczu z Ottawa Senators, liderzy Dywizji Północnej popełnili koszmarną stratę pod własną bramkę i wynik dla gospodarzy otworzył Connor Brown. Kolejne dwa trafienia należały do Toronto, które przejęło prowadzenie po golach Ilji Michiejewa i Jasona Spezzy. Jednak Alex Formenton zdobywając pierwszą bramkę w sezonie, wyrównał i po 60 minutach było 2:2. Prawie doszło do rzutów karnych, ale na 18 sekund przed końcem dogrywki na 3:2 dla Maple Leafs trafił Justin Holl. Senators przegrali już 24. spotkanie w sezonie i zajmują ostatnie miejsce na Północy.

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1) po dogrywce

Lider Dywizji Centralnej, Tampa Bay Lightning przegrał z przedostatnim w tej części tabeli Dallas Stars. Najwięcej bramek padło w drugiej tercji. Tampa objęła prowadzenie 2:0, ale gospodarze zdobyli trzy kolejne gole. Ondrej Palat wyrównał. Zwycięską bramkę dla Gwiazd na półtorej minuty przed końcem strzelił Roope Hintz.

Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

W meczu na szczycie Dywizji Zachodniej lepsi okazali się zawodnicy Colorado Avalanche, którzy pokonali u siebie lidera - Vegas Golden Knights. Już w 40. sekundzie dla Rycerzy trafił Max Pacioretty, ale gości nie było stać na więcej. Avalanche zdobyli pięć trafień i pewnie wygrali 5:1. Obydwa zespoły mają na swoim koncie 42 punkty, ale Vegas ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Colorado Avalanche - Vegas Golden Knights 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Wyniki pozostałych meczów:

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1) po dogrywce
Philadelphia Flyers - New York Rangers 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Pittsburgh Penguins - Buffalo Sabres 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Washington Capitals - New Jersey Devils 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Chicago Blackhawks - Florida Panthers 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Minnesota Wild - St. Louis Blues 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Nashville Predators - Detroit Red Wings 7:1 (4:1, 1:0, 2:0)