ME u20: przegrana Polaków i koniec marzeń o wyjściu z grupy

• Data publikacji: 20.07.2018, 14:45

Dzisiejszym przeciwnikiem Polaków na mistrzostwach Europy u20 była reprezentacja Chorwacji. Niestety, nasi reprezentanci jej ulegli 27:35 i tym samym utracili szansę na awans do następnej rundy turnieju.

Mecz od początku układał się po myśli naszych przeciwników. Nie mieli większych trudności, by pokonać polską obronę (5:2). Szczególnie ważną rolę w ich zespole odgrywał Sarac, który grał bezbłędnie. Do niego dołączyli Martinovic i Vistorop, którzy w trójkę skutecznie odpierali opór naszych reprezentantów. Podopieczni Bogdana Kowalczyka starali się walczyć, jak równy z równym, jednak widać było wyraźną różnicę w grze obu zespołów. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 17:14 dla Chorwatów.

Po przerwie niewiele się zmieniło na boisku. U naszych dzisiejszych przeciwników różnicę robili  Milicevic i Vekic, którzy dołożyli kilka bramek do dorobku swojego zespołu (20:15). W drużynie Polaków wyróżniał się szczególnie Mauer. Próbowali do niego dołączyć Gregulowski, Adamczyk i Krzysiak, jednak i to okazało się być za mało na Chorwatów. Zaczęli czerpać radość z gry i cała druga połowa, a przede wszystkim sama końcówka, w której trafili do bramki tyłem, zadecydowały o dzisiejszej klęsce naszej reprezentacji 27:35.

Polska - Chorwacja 27:35 (14:17)

Składy

Polska: Mauer (6), Gregulowski (5), Krysiak (4), Adamczyk (4), Pietrasik (4), Zarzycki (3), Orpik (1), Bartosik, Bulski, Foterek, Przytuła, Rybski, Komarzewski, Klimkov, Jaroszewicz, Guziewicz

Chorwacja: Sarac (10), Martinovic (6), Vistorop (4), Milicevic (3), Vekic (3), Bahtijarevic (2), Repusic (2), Strbad (2), Jaganjac (1), Spruk (1), Vozila (1), Eres, Grahovac, Lucin, Panjan, Papic