Tenis - WTA Miami: znakomity mecz Świątek w deblu, oddany tylko jeden gem

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 26.03.2021, 18:50

W swoim pierwszym wspólnym meczu Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands okazały się zdecydowanie lepsze od pary Blinkowa/Niculescu, wygrywając 6:0 6:1. W kolejnej rundzie zmierzą się chińskim duetem Xu/Zhang, rozstawionym z "6".

Iga Świątek w dobrym stylu zainaugurowała turniej WTA w Miami, wygrywając w meczu drugiej rundy z Barborą Krejcikową 6:4 6:2. Polska tenisistka zgłosiła się również do rozgrywek deblowych, w których zagra razem z Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka to weteranka światowych kortów, która w deblu zdobyła wiele sukcesów, do których między innymi zalicza się pięć tytułów wielkoszlemowych. Ich pierwszymi rywalkami były Anna Blinkowa oraz Monica Niculescu, dla których był to dopiero drugi wspólny turniej.

Początek meczu zdecydowanie należał do polsko-amerykańskiego duetu. Tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe, a rywalki nie miały nic do powiedzenia. Świątek i Mattek-Sands dominowały na korcie i nie było po nich widać żadnej nerwowości związanej z pierwszym wspólnym występem. Po zaledwie 25 minutach zapisały na swoim koncie pierwszego seta 6:0.

W drugim secie przebieg wydarzeń na korcie nie uległ zmianie. W drugim gemie Blinkowa i Niculescu zapisały pierwszego gema na swoim koncie w spotkaniu, ale to było wszystko, co potrafiły ugrać w tym meczu. Od stanu 1:1 Świątek i Mattek-Sands wygrały 5 kolejnych gemów i w 53 minutach zamknęły pojedynek w dwóch setach.

W kolejnej rundzie rywalkami polsko-amerykańskiej pary będą rozstawione z "6", Yi-Fan Xu i Shuai Zhang, które w swoim premierowym spotkaniu pokonały w trzech setach Sofię Kenin i Sloane Stephens.

Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands (POL/USA) - Anna Blinkowa/Monica Niculescu (RUS/ROU) 6:0 6:1