Hokej - PHL: pierwszy krok JKH GKS Jastrzębie do tytułu

• Data publikacji: 26.03.2021, 20:58

Rozpoczęła się decydująca faza rywalizacji o medale w Polskiej Hokej Ligi (PHL). W pierwszym meczu finałowym JKH GKS Jastrzębie wygrało 3:0 z Comarch Cracovią. W spotkaniu inaugurującym walkę o trzecie miejsce GKS Tychy pokonały 5:1 GKS Katowice.

Pierwsze spotkanie wielkiego finału rozpoczęło się w Jastrzębiu. JKH GKS, który w półfinale poniósł tylko jedną porażkę w rywalizacji z GKS-em Katowice, podejmował Comarch Cracovię. Szósta ekipa sezonu zasadniczego sensacyjnie wyeliminowała najlepszy w sezonie GKS Tychy. Zespół z Krakowa w pierwszym meczu finału zagrał słabo i tym razem nie sprawił niespodzianki w starciu z wyżej notowanym rywalem. Strzelecką niemoc z obydwu stron w 30. minucie przełamał Martin Kasperlik. JKH GKS potwierdził swoją wyższość drugim trafieniem, które zdobył pięć minut później Roman Rac. Hokeiści Cracovii nie potrafili pokonać bramkarza rywali, Patrika Nechvatala. Wynik na 3:0 strzałem do pustej bramki w ostatniej minucie ustalił Maciej Urbanowicz. Drugi mecz finałowy zostanie rozegrany jutro także w Jastrzębiu.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Dzisiaj rozpoczęła się także rywalizacji GKS-ów z Tych oraz Katowic o trzecie miejsce. Szczególnie tyski zespół może być rozczarowany tym, że nie awansował do finału. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego byli bardzo zmotywowani podczas pierwszej rywalizacji o brąz. Już po pierwszej tercji po bramkach Patryka Wronki i Paula Szczechury prowadzili 2:0. Na początku trzeciej odsłony gry na 3:0 podwyższył Christian Mroczkowski. Trzy minuty później odpowiedział Andriej Stepanow, dając gościom z Katowic nadzieję na odwrócenie losów meczu. Jednak dla gospodarzy trafili jeszcze Michael Cichy oraz Filip Komorski. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 5:1 GKS-u Tychy.

GKS Tychy - GKS Katowice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)