Piłka nożna kobiet: zwycięstwo „Czerwonych Diablic” na Old Trafford
Attribution-Sharealike 2.0 Germany

• Dodał: Wiktoria Kornat
  • Data publikacji: 27.03.2021, 14:36

W spotkaniu rozegranym w ramach 18. kolejki angielskiej FA WSL piłkarki Manchesteru United pokonały West Ham. Mecz rozegrano na słynnym Old Trafford, a "Czerwone Diablice" ograły rywalki z Londynu 2:0. Bramki dla miejscowych zdobywały Lauren James i Christen Press.

W meczu rozgrywanym w ramach 18. kolejki zmagań w angielskiej FA WSL, Manchester United podjął West Ham. Piłkarki z Londynu tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż plasują się obecnie na samym dnie tabeli, a w lidze nie wygrały od czterech miesięcy. West Ham potrzebuje punktów, by myśleć o utrzymaniu się w angielskiej ekstraklasie. W sobotnim meczu z Manchesterem United o powiększenie dorobku punktowego może być trudno. Podopieczne trener Casey Stoney w ostatniej kolejce wprawdzie przegrały bardzo ważne spotkanie z Arsenalem, niemniej jednak wciąż utrzymują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Dodatkową motywacją dla gospodyń tego starcia był na pewno fakt, że spotkanie rozegrano na słynnym stadionie Old Trafford.

Gospodynie od samego początku próbowały zaznaczyć swoją dominację na murawie popularnego „Teatru Marzeń”. Piłkarki Manchesteru United cierpliwie konstruowały akcje ofensywne, ale brakowało dokładności w końcowej fazie ataku. Podopieczne trener Casey Stoney w pierwszym kwadransie kilkukrotnie sprawdziły czujność golkiperki West Hamu, jednak Courtney Brosnan dobrze spisywała się między słupkami bramki przyjezdnych. W 20. minucie stratę piłki na środku boiska zanotowała Katie Zelem, ale dobrej okazji do zdobycia otwierającego trafienia w tym spotkaniu nie wykorzystała Dagny Brynjarsdottir. Uderzenie środkowej pomocniczki West Hamu było zbyt lekkie by zaskoczyć golkiperkę Manchesteru United, Mary Earps. Szybko odpowiedziały „Czerwone Diablice’, jednak strzał kapitan drużyny nieznacznie minął światło bramki. Cztery minuty później gospodynie wyprowadziły błyskawiczny kontratak, lecz ponownie zabrakło paru centymetrów, by podopieczne trener Casey Stoney zdołały umieścić futbolówkę w siatce. Piłkarki Manchesteru United wywierały silną presję na rywalkach, ale ekipa z Londynu skutecznie się broniła. Miejscowym brakowało kreatywności i grając w tak przewidywalny sposób „Czerwone Diablice” nie były w stanie zaskoczyć dobrze zorganizowanej formacji defensywnej zespołu The Hammers. Pierwsza połowa meczu nieco zawiodła oczekiwania kibiców, gospodynie wprawdzie przeważały na murawie Old Trafford, ale ta odsłona meczu nie dostarczyła zbyt wielu emocji.

Po powrocie na boisko obraz gry się nie zmieniał, zmienił się natomiast wynik pojedynku. Piłkarki Manchesteru United znakomicie rozpoczęły drugą odsłonę i już w 48. minucie na listę strzelczyń wpisała się Lauren James. Skrzydłowa gospodyń wykorzystała zamieszanie w polu karnym West Hamu i strzałem głową skierowała futbolówkę do siatki bramki strzeżonej przez Courtney Brosnan. Siedem minut później było już 2:0 dla podopiecznych trener Casey Stoney. Christen Press wykorzystała znakomite podanie prostopadłe od Jackie Groenen i podwyższyła prowadzenie miejscowych. Na Old Trafford mecz zaczął układać się po myśli Manchesteru United. „Czerwone Diablice” wciąż przeważały na murawie stadionu w Manchesterze, ale poprawiły skuteczność, a to okazało się być kluczem do sukcesu. Sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się dla piłkarek The Hammers w 77. minucie, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została Laura Vetterlein. Obrończyni przyjezdnych nieodpowiedzialnie faulowała Ellę Toone i osłabiła swój zespół, który do końca meczu musiał grać w „dziesiątkę”. Zawodniczki United próbowały jeszcze dołożyć trzecie trafienie, ale rezultat spotkania rozgrywanego na słynnym Old Trafford nie uległ już zmianie. Ekipa z Manchesteru dzięki dobrej dyspozycji w drugiej odsłonie meczu pokonała West Ham 2:0. Piłkarki z Londynu wciąż plasują się na samym dnie ligowej tabeli, natomiast podopieczne trener Casey Stoney zajmują trzecią lokatę w angielskiej FA WSL, tracąc do drugiego Manchesteru City cztery punkty.

Manchester United – West Ham United 2:0 (0:0)

Bramki: 48’ James, 55’ Press

Manchester United: Earps – Batlle (73’ Harris), M.Turner, A.Turner, Thorisdottir – Zelem (65’ Ladd), Groenen – James (83’ Ross), Staniforth (65’ Hanson), Toone – Press (84’ Sigsworth)

West Ham: Brosnan – Vetterlein, Flaherty, Fisk – Svitkova, Brynjardottir (84’ Cissoko), Longhurst, Kvamme (88’ Barker) – van Egmond, Dali (88’Nor) – Thomas (78’ Pacheco)

Żółte kartki: 62’ A.Turner, 65’ Vetterlein, 67’ Batlle

Czerwone kartki: 77’ Vetterlein